Kwitnie korupcja w samorządach

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita
  • 30-05-2012
  • drukuj
Kwitnie korupcja związana z zamówieniami publicznymi i przetargami. CBA najwięcej spraw prowadzi przeciwko samorządowcom.
Kwitnie korupcja w samorządach
Organy ścigania i eksperci od korupcji alarmują, że w wielu miejscach otrzymanie kontraktu czy wygranie przetargu bez wręczenia łapówki jest właściwie niemożliwe – pisze „Rzeczpospolita”.

Korupcja związana z zamówieniami publicznymi i przetargami jest ogromna. Aby ją ograniczyć należy, według specjalistów, obniżyć próg wynoszący 14 tys. euro, do którego nie trzeba spełniać wymogów, o jakich mówi ustawa Prawo zamówień publicznych – pisze „Rzeczpospolita”.

Więcej na ten temat tutaj.
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (10)ZOBACZ WSZYSTKIE

Korupcja jest nadal wszechobecna - taką moc mają brudne pieniądze... portalsamorzadowy.pl/gospodarka-komunalna/poprawka-senatu-w-sprawie-in-house-pokazuje-sile-brudnych-pieniedzy,81668.html

...szkoda słów..., 2016-06-28 20:18:30 odpowiedz

Moje wpisy na ich profilu facebookowym też usunęli. Zgraja pozbawiona moralności.

B>S, 2016-06-28 20:08:21 odpowiedz

Do B>S: Na dokładkę wskazałam na możliwość odzyskania majątku gminy, nielegalnie przehandlowanego, bo choć przestępstwo uległo przedawnieniu, w postępowaniu cywilnym można sprzedaż unieważnić. Ale zacne towarzystwo Żoliborskich Radnych Platformy majątkiem gminy się nie interesuje, interesuje się... zagrożeniem dla samorządów tj. własnych stołków. rozwiń

B.S, 2015-12-28 22:22:46 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU