PARTNER PORTALU
 • BGK

Kwitnie korupcja w samorządach

 • Przegląd prasy/Rzeczpospolita    30 maja 2012 - 13:13
Kwitnie korupcja w samorządach

Kwitnie korupcja związana z zamówieniami publicznymi i przetargami. CBA najwięcej spraw prowadzi przeciwko samorządowcom.
Organy ścigania i eksperci od korupcji alarmują, że w wielu miejscach otrzymanie kontraktu czy wygranie przetargu bez wręczenia łapówki jest właściwie niemożliwe – pisze „Rzeczpospolita”.

Korupcja związana z zamówieniami publicznymi i przetargami jest ogromna. Aby ją ograniczyć należy, według specjalistów, obniżyć próg wynoszący 14 tys. euro, do którego nie trzeba spełniać wymogów, o jakich mówi ustawa Prawo zamówień publicznych – pisze „Rzeczpospolita”.

Więcej na ten temat tutaj.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (10)

 • ...szkoda słów..., 2016-06-28 20:18:30

  Korupcja jest nadal wszechobecna - taką moc mają brudne pieniądze... portalsamorzadowy.pl/gospodarka-komunalna/poprawka-senatu-w-sprawie-in-house-pokazuje-sile-brudnych-pieniedzy,81668.html
 • B>S, 2016-06-28 20:08:21

  Moje wpisy na ich profilu facebookowym też usunęli. Zgraja pozbawiona moralności.
 • B.S, 2015-12-28 22:22:46

  Do B>S: Na dokładkę wskazałam na możliwość odzyskania majątku gminy, nielegalnie przehandlowanego, bo choć przestępstwo uległo przedawnieniu, w postępowaniu cywilnym można sprzedaż unieważnić. Ale zacne towarzystwo Żoliborskich Radnych Platformy majątkiem gminy się nie interesuje, interesuje się... zagrożeniem dla samorządów tj. własnych stołków.  rozwiń