PARTNER PORTALU
 • BGK

Kwota wolna od podatku będzie podnoszona etapami. Kogo obejmie najpierw?

 • Parlamentarny.pl (GP)    31 marca 2016 - 10:15
Kwota wolna od podatku będzie podnoszona etapami. Kogo obejmie najpierw?

Szydło: Uważam, że w tej chwili w pierwszym rządzie powinniśmy podwyższyć kwotę wolną od podatku. (fot.:twitter.com/PremierRP)

• Rząd najprawdopodobniej zaproponuje kilkuetapowe podnoszenie kwoty wolnej od podatku PIT.
• W pierwszej fazie podwyżka powinna objąć przede wszystkim emerytów - poinformowała premier Beata Szydło.
- Jeżeli chodzi o podniesienie kwoty wolnej od podatku, to tutaj rząd zaproponuje nieco inne rozwiązanie, niż zaproponował pan prezydent, który dał propozycję, żeby od razu dla wszystkich podatników to była kwota 8 tys. zł. My w związku z sytuacją finansów publicznych zaproponujemy prawdopodobnie rozłożenie w czasie, na raty tej kwoty - powiedziała Szydło w wywiadzie dla Programu Pierwszego Polskiego Radia.

- Uważam, że w tej chwili w pierwszym rządzie powinniśmy podwyższyć kwotę wolną od podatku osobom, które mają najniższe dochody, bo to przede wszystkim pomoże polskim emerytom, którzy mają w tej chwili bardzo niskie emerytury - dodała.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (3)

 • glaertes1, 2016-07-22 16:14:24

  Dobry Żyd zastąpił Złego Żyda i tak od 1945 roku! Szalom goje
 • oszukany, 2016-03-31 15:25:02

  Oszuści z PIS!!!!!!!!!!!!!Panie Duda przypominam pańskie obietnice wyborcze. - dołoży Pan na KAŻDE dziecko 500zł - NIE DOPUŚCI PAN DO ZAMKNIĘCIA ANI JEDNEJ KOPALNI I NIE ZWOLNI PAN ŻADNEGO GÓRNIKA. - reaktywacja Stoczni w Szczecinie - przywróci poprzednie widełki wieku emerytalnego zamiast 67/67... - (ubranka dla dzieci chce 0 stawki VAT) czyli zlikwiduje VAT8% (przepisy unii ubranka muszą mieć nałożoną najniższą stopę VAT w danym kraju) - obniży VAT do 22%, - da prace młodym i mieszkania socjalne na start jeśli założy rodzinę - dźwignie pensje pielęgniarkom i w samej służbie zdrowia przynajmniej x2 - przewalutuje frankowiczów, - zwiększy 3 krotnie kwotę wolna od podatku, - podniesie renty i zwiększy emerytury, - podniesie najniższą krajową do poziomu UE, - podwoi nakłady na polską naukę - repolonizacja banków - nowe opodatkowanie hipermarketów i banków - lekarz i dentysta w każdej szkole - darmowe przedszkola - obniżenie CIT z 19 do 15% dla najmniejszych przedsiębiorstw zatrudniających min 3 osoby - wycofanie się z pakietu klimatycznego - stworzenie systemu obrony terytorialnej kraju z organizacji paramilitarnych - likwidacja NFZ - konstytucyjna ochrona lasów państwowych - przywrócenie 8 letniej szkoły podstawowej i 4 letniego liceum. - utrzymanie dobrego kursu ZŁOTEGO - darmowe lekarstwa dla każdego emeryta.  rozwiń
 • Zofia, 2016-03-31 15:04:58

  Czyli mamy kolejne kłamstewko pani broszki. No... może nie kłamstewko. To zwykły chwyt marketingowy stosowany w co drugiej reklamie, bo kto powiedział, że kwotę wolną mamy podnosić od razu i do 8 tysi? A nawet jak ktoś powiedział, to teraz i tak nie ma to znaczenia. Mamy dobrą zmianę. TKM!...  rozwiń