PARTNER PORTALU
  • BGK

Kwota wolna od podatku: propozycje w listopadzie

  • Parlamentarny.pl    24 października 2016 - 10:22
Kwota wolna od podatku: propozycje w listopadzie
Jan Maria Jackowski z Prawa i Sprawiedliwości poleca uzbroić się samorządowcom w cierpliwość. (fot. PiS/youtube.com)

Samorządy obawiają się, że obniżenie kwoty wolnej od podatku uszczupli ich budżety. Jak podkreśla senator Jan Maria Jackowski, z ocenami lepiej poczekać do połowy listopada, bo wtedy poznamy konkretne propozycje.
Nie wszystkie samorządy są przekonane do pomysłu obniżenia kwoty wolnej od podatku. Takie działanie może u nich doprowadzić do wielomiliardowych strat. Z takim poglądem nie zgadza się senator Jan Maria Jackowski z Prawa i Sprawiedliwości. Jak mówi w rozmowie z serwisem Parlamentarny.pl, obawy niektórych samorządowców są na razie przesadzone, szczególnie, że nieznane są jeszcze konkretne propozycje rządowe w tym zakresie. – Na razie wypuszczane są jakieś informacje, które rzeczywiście brzmią niepokojąco. Nie jest to jednak pakiet propozycji, jaki zamierza przedstawić rząd – mówi senator.

Jak dodaje, najlepiej uzbroić się w cierpliwość, bo w połowie listopada pewne propozycje zostaną przedstawione i wtedy będzie można je oceniać.

- Odbędzie się dyskusja i dopiero potem uzyskane wnioski zostaną przekute w akty legislacyjne. Propozycja, z którą wyszedł minister Kowalczyk, może być ewentualnie realizowana od roku 2018, a więc nie jest to propozycja, która wchodzi z dniem 1 stycznia 2017 r. Ze względów prawnych, formalnych i wszelkich innych nie byłoby to możliwe – zaznacza Jackowski.

W rozmowie Jackowski odnosi się również m.in. do umowy CETA, która krytykowana jest głównie przez rolników, ale również samorządowców, zwłaszcza ze Związku Gmin Wiejskich RP. Jak podkreśla senator, ostre dyskusje w tej sprawie trwają również w innych krajach europejskich, które obawiają się deregulacji krajowych rynków pracy.

Całą rozmowę przeczytasz TUTAJ.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.