Kwota wolna od podatku: propozycje w listopadzie

Samorządy obawiają się, że obniżenie kwoty wolnej od podatku uszczupli ich budżety. Jak podkreśla senator Jan Maria Jackowski, z ocenami lepiej poczekać do połowy listopada, bo wtedy poznamy konkretne propozycje.
Kwota wolna od podatku: propozycje w listopadzie
Jan Maria Jackowski z Prawa i Sprawiedliwości poleca uzbroić się samorządowcom w cierpliwość. (fot. PiS/youtube.com)

Nie wszystkie samorządy są przekonane do pomysłu obniżenia kwoty wolnej od podatku. Takie działanie może u nich doprowadzić do wielomiliardowych strat. Z takim poglądem nie zgadza się senator Jan Maria Jackowski z Prawa i Sprawiedliwości. Jak mówi w rozmowie z serwisem Parlamentarny.pl, obawy niektórych samorządowców są na razie przesadzone, szczególnie, że nieznane są jeszcze konkretne propozycje rządowe w tym zakresie. – Na razie wypuszczane są jakieś informacje, które rzeczywiście brzmią niepokojąco. Nie jest to jednak pakiet propozycji, jaki zamierza przedstawić rząd – mówi senator.

Jak dodaje, najlepiej uzbroić się w cierpliwość, bo w połowie listopada pewne propozycje zostaną przedstawione i wtedy będzie można je oceniać.

- Odbędzie się dyskusja i dopiero potem uzyskane wnioski zostaną przekute w akty legislacyjne. Propozycja, z którą wyszedł minister Kowalczyk, może być ewentualnie realizowana od roku 2018, a więc nie jest to propozycja, która wchodzi z dniem 1 stycznia 2017 r. Ze względów prawnych, formalnych i wszelkich innych nie byłoby to możliwe – zaznacza Jackowski.

W rozmowie Jackowski odnosi się również m.in. do umowy CETA, która krytykowana jest głównie przez rolników, ale również samorządowców, zwłaszcza ze Związku Gmin Wiejskich RP. Jak podkreśla senator, ostre dyskusje w tej sprawie trwają również w innych krajach europejskich, które obawiają się deregulacji krajowych rynków pracy.

Całą rozmowę przeczytasz TUTAJ.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU