PARTNER PORTALU
  • BGK

Laboratorium Młodego Mistrza i Odkrywcy w Białymstoku z małym poślizgiem

  • PAP/PSZ    21 listopada 2017 - 12:15
Laboratorium Młodego Mistrza i Odkrywcy w Białymstoku z małym poślizgiem
Centrum ma zająć około 3 tys. metrów kwadratowych pod trybunami stadionu miejskiego. (fot. bialystok.pl)

Na 11 grudnia przesunięto termin otwarcia ofert w przetargu na projekt centrum nauki - Laboratorium Młodego Mistrza i Odkrywcy w Białymstoku. Centrum powstanie w pomieszczeniach stadionu miejskiego.
Przetargowe oferty na zaaranżowanie już istniejącej przestrzeni - około 3 tys. metrów kwadratowych pod trybunami stadionu miejskiego - miały być otwarte 21 listopada. Termin przesunięto m.in. ze względu na dużą ilość pytań od zainteresowanych firm - poinformowała Barbara Supińska z Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego (BPNT).

Z opisu przetargu w Biuletynie Informacji Publicznej BPNT wynika, że postępowanie obejmuje projekt centrum, zdobycie m.in. pozwolenia na budowę, nadzór autorski w trakcie realizacji przedsięwzięcia.

Centrum Nauki tworzy Białostocki Park Naukowo-Technologiczny. Inwestycja ma kosztować około 25 mln zł. Jak wcześniej informowały władze BPNT, miasta Białystok oraz samorządu województwa podlaskiego, około 17,5 mln zł z tej kwoty to dotacja z UE z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa na lata 2014-2020. Umowa ws. tej dotacji jest już podpisana.

Według przyjętych założeń w centrum nauki będą dwie strefy: jedna dla dzieci w wieku 3-10 lat (tzw. Strefa Młodego Odkrywcy) oraz druga dla starszych dzieci i dla dorosłych. Część dla dzieci ma być gotowa w drugiej połowie 2019 r., druga w 2020 r. Wszystko ma służyć poznawaniu nauki przez doświadczenia i zabawę.

BPNT już wcześniej zapowiadał, że będą jeszcze kolejne przetargi związane z centrum nauki. Ma być również konkurs na nazwę tej placówki.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.