PARTNER PORTALU
 • BGK

Łączenie lotnisk - pomysł rządu na niedochodowe porty

 • PAP/Gazeta Wyborcza    27 stycznia 2015 - 06:59
Łączenie lotnisk - pomysł rządu na niedochodowe porty

Fot. Ardfern/wikimedia, licencja Creative Commons

Resort infrastruktury i rozwoju chce przekonać samorządy do stworzenia wspólnej strategii lotniskowej.
Jak twierdzi "Gazeta Wyborcza", chodzi o to, by nie powstawały porty-widma, do których trzeba dopłacać. Jeden z pomysłów zakłada utworzenie Duoportu Warszawa, który skupiłby pod jednymi skrzydłami Lotnisko Chopina w Warszawie i lotnisko w Modlinie.

Pilotażem dla tej strategii ma być analiza rozwoju regionalnych portów lotniczych, którą przygotowuje Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze".

W Polsce jest obecnie 13 lotnisk obsługujących regularny ruch pasażerski. W ubiegłym roku skorzystało z nich 27 mln podróżnych, o 2 mln więcej niż w 2013 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (3)

 • Chełmianin N, 2015-01-27 18:51:59

  ŁĄCZMY SIĘ!! Obecnie jest moda na oszczędzanie a źródłem mądrości jest wygaszanie. Złączą się i zlikwidują nierentowność i niedobór zamienią na dochodowość. A zatem łączmy się w duchu nadziei, że cud będzie dzięki urzędniczej idei Urzędnicza brać umie policzyć i brać, sprawy... w ręce i robi biznes naprędce i wskazuje myślenie: sam sobie radź!  rozwiń
 • JodekMordka, 2015-01-27 16:24:03

  To są jakieś bzdury niekompetencji urzędasów. Po co tyle lotnisk. Idea połączenia to nic innego aby pokazać dochodowość nowego tworu, ukrycie strat kosztem tych co zarabiają.
 • Angela, 2015-01-27 10:02:08

  W celu oszczędności powinno się łączyć szkoły, szpitale, posterunki policji, sądy, prokuratury itd. - a na końcu powinno się połączyć polską administrację publiczną pod jednym zarządem kanclerskim... Od razu będzie ordnung...