Łączenie lotnisk - pomysł rządu na niedochodowe porty

  • PAP/Gazeta Wyborcza
  • 27-01-2015
  • drukuj
Resort infrastruktury i rozwoju chce przekonać samorządy do stworzenia wspólnej strategii lotniskowej.
Łączenie lotnisk - pomysł rządu na niedochodowe porty
Fot. Ardfern/wikimedia, licencja Creative Commons

Jak twierdzi "Gazeta Wyborcza", chodzi o to, by nie powstawały porty-widma, do których trzeba dopłacać. Jeden z pomysłów zakłada utworzenie Duoportu Warszawa, który skupiłby pod jednymi skrzydłami Lotnisko Chopina w Warszawie i lotnisko w Modlinie.

Pilotażem dla tej strategii ma być analiza rozwoju regionalnych portów lotniczych, którą przygotowuje Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze".

W Polsce jest obecnie 13 lotnisk obsługujących regularny ruch pasażerski. W ubiegłym roku skorzystało z nich 27 mln podróżnych, o 2 mln więcej niż w 2013 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

ŁĄCZMY SIĘ!! Obecnie jest moda na oszczędzanie a źródłem mądrości jest wygaszanie. Złączą się i zlikwidują nierentowność i niedobór zamienią na dochodowość. A zatem łączmy się w duchu nadziei, że cud będzie dzięki urzędniczej idei Urzędnicza brać umie policzyć i brać, sprawy... w ręce i robi biznes naprędce i wskazuje myślenie: sam sobie radź! rozwiń

Chełmianin N, 2015-01-27 18:51:59 odpowiedz

To są jakieś bzdury niekompetencji urzędasów. Po co tyle lotnisk. Idea połączenia to nic innego aby pokazać dochodowość nowego tworu, ukrycie strat kosztem tych co zarabiają.

JodekMordka, 2015-01-27 16:24:03 odpowiedz

W celu oszczędności powinno się łączyć szkoły, szpitale, posterunki policji, sądy, prokuratury itd. - a na końcu powinno się połączyć polską administrację publiczną pod jednym zarządem kanclerskim... Od razu będzie ordnung...

Angela, 2015-01-27 10:02:08 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU