PARTNER PORTALU
  • BGK

Lawinowy rozwój PPP dopiero po 2022 r.?

  • wnp.pl    20 października 2016 - 12:48
Lawinowy rozwój PPP dopiero po 2022 r.?
(Fot. Shutterstock)

- Nieuchronnie zbliżająca się perspektywa ograniczenia dostępu do funduszy unijnych powoduje, że zainteresowanie partnerstwem publiczno-prywatnym systematycznie rośnie - twierdzi Mirosław Józefczuk, członek zarządu Warbudu.
Józefczuk stwierdził, że dostęp do środków europejskich powodował, że samorządy w ostatnich latach w ograniczony sposób szukały innych źródeł finansowania.

Rzadko sięgano także po rozwiązania hybrydowe, czyli łączące dotacje z UE z partnerstwem publiczno-prywatnym. Jednak im bliżej wyczerpania dużych funduszy unijnych, tym większe zainteresowanie PPP.

- W tym jest również zasługa Ministerstwa Rozwoju, które wspiera promocję tej formuły. Teraz rozpisywane są kolejne postępowania PPP, a wiele jednostek lokalnych bada możliwość wykorzystania PPP dla realizacji swoich potrzeb - wskazał Józefczuk.

- Dlatego obserwując to wierzę, że rozwój partnerstwa nie nastąpi w sposób lawinowy dopiero po 2022 r., gdy samorządy nie będą już miały tak szerokiego dostępu do funduszy unijnych i jednocześnie będą zmagały się z dużym zadłużeniem - zaznaczył.

Więcej czytaj na wnp.pl

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.