PARTNER PORTALU
  • BGK

Legia Warszawa kontra burmistrz Śródmieścia. Spór z podatkami w tle

  • aw    22 marca 2018 - 15:46
Legia Warszawa kontra burmistrz Śródmieścia. Spór z podatkami w tle
(fot.: commons.wikimedia.org/Darwinek)

Klub Legia Warszawa złożył do prokuratury doniesienie o popełnieniu przestępstwa przez pracowników Urzędu Dzielnicy Warszawa Śródmieście.
Jak donosi portal Sport.pl, chodzi o zmiany w podatku od nieruchomości, które kosztowały klub ponad 4,5 mln zł. Burmistrz stołecznej dzielnicy Śródmieście miał wydać decyzję, iż cały stadion Legii jest budynkiem i ustalił wymiar wymaganego za 2012 r. podatku na 4,54 mln zł.

Klub zapłacone pieniądze odzyskał, jednak czekając na zwrot stracił szanse na bardziej korzystne transfery. Portal komentuje, że to efekt "prywatnej wojenki" burmistrza i władz klubu. 

Przypomnijmy, 13 grudnia 2017 r. zapadł kluczowy wyrok Trybunału Konstytucyjnego, który odrzucił jako niezgodne z Konstytucją stanowisko, że obiekt spełniający definicję budynku może być budowlą.

- Orzeczenie to otwarło podatnikom możliwość dochodzenia nienależnie pobranego podatku od nieruchomości wraz z odsetkami nawet od dnia zapłaty podatku do dnia jej zwrotu – komentował Wojciech Pławiak ekspert BCC ds. podatku od nieruchomości.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.