Legnica: Rekordowa ilość wniosków do budżetu obywatelskiego

Aż 94 wnioski złożyli legniczanie do Legnickiego Budżetu Obywatelskiego 2018. To największa ilość w pięcioletniej już historii LBO.
Legnica: Rekordowa ilość wniosków do budżetu obywatelskiego
Od 10 kwietnia do 31 maja analizą wniosków zajmować się będzie Zespół Technicznej Oceny Projektów. (fot. portal.legnica.eu)

Najwięcej, bo aż 15 pomysłów, zgłosili mieszkańcy Starego Miasta (obszar 7). 13 projektów powstało na terenie Fabrycznej (obszar 9). Z obszaru 3 (Piekary 2) napłynęło 12 wniosków, a 10 przygotowali mieszkańcy rejonu al. Rzeczypospolitej (obszar 6).

Wśród proponowanych do realizacji na 2018 rok w całym mieście lokalnych inwestycji infrastrukturalnych są: tereny rekreacyjne i wypoczynkowe, siłownie plenerowe, zagospodarowanie wnętrz podwórkowych, chodniki, place zabaw, boiska, wybiegi dla psów, park trampolin, tablica pamiątkowa, kolumbarium czy wyposażone w nowoczesne technologie miejsce integracji i sąsiedzkich spotkań.

Od 10 kwietnia do 31 maja analizą wniosków zajmować się będzie Zespół Technicznej Oceny Projektów. Do 23 czerwca projekty analizować będzie pod względem merytorycznym Zespół Kwalifikacji. Cały wrzesień przeznaczony jest na promocję pomysłów LBO, a głosowanie mieszkańców potrwa od 2 do 10 października. Do 24 października prezydent ogłosi zwycięskie projekty dla każdego z obszarów miasta.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU