PARTNER PORTALU
  • BGK

Legnickie inwestycje na niespełna 20 proc.

  • legniczanin.pl (Grzegorz Wala)    14 sierpnia 2012 - 09:20
Legnickie inwestycje na niespełna 20 proc.

W pierwszej połowie roku legnicki ratusz wydał 18,7 procenta z wszystkich zaplanowanych na tegoroczne inwestycje środków.
W sumie, wszystkie zaplanowane na ten roku inwestycje powinny kosztować nasze miasto ponad 51 mln zł. W porównaniu z rokiem ubiegłym to wyraźnie mniejsza kwota, bowiem wówczas na inwestycje i zakupy inwestycyjne przewidziano prawie 64 mln zł. Jedną kwestią są jednak szacunki, a czym innym ich ostateczne wykonanie.

W wyniku przetargowych oszczędności czy przesunięć ostateczna kwota, którą legnicki ratusz wydał w 2011 roku na szeroko pojęte inwestycje osiągnęła poziom 58,6 mln zł. Jak będzie w tym roku przekonamy się dopiero za kilka miesięcy, ale już dzisiaj wiemy, jak kształtuje się inwestycyjna sytuacja Legnicy po pierwszych sześciu miesiącach tego roku.

Do końca czerwca na inwestycje w mieście wydano nieco ponad 9,5 mln zł, czyli niecałe 19% z wszystkich 51 mln zł zaplanowanych środków.

Wprawdzie tak mały współczynnik może się wydać niepokojący, jednak w przypadku inwestycji nie jest to niczym niezwykłym. Wiele działań realizowanych jest bowiem na przestrzeni całego roku, co wiąże się z faktem, że najważniejsze i najwyższe płatności dokonywane są w ostatnich dwóch kwartałach roku. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.