PARTNER PORTALU
  • BGK

Legniczanie wybiorą najlepsze spośród 49 projektów w budżetu obywatelskiego

  • pap    19 sierpnia 2014 - 11:03
Legniczanie wybiorą najlepsze spośród 49 projektów w budżetu obywatelskiego

Mieszkańcy Legnicy będą mogli wybrać spośród 49 projektów, które mają szansę na realizację w ramach Legnickiego Budżetu Obywatelskiego. Właśnie ogłoszono ich listę. Na wybrane przedsięwzięcia miasto zamierza wydać ok. 2 mln zł.
Jak poinformował rzecznik prasowy prezydenta Legnicy Arkadiusz Rodak, w czerwcu w ramach drugiej edycji Legnickiego Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy zgłosili 73 projekty lokalnych inwestycji, z których ostatecznie do głosowania wybrano 49.
W lipcu Zespół Technicznej Oceny Projektów zbadał je pod kątem zgodności z przyjętymi zasadami formalno-prawnymi.

Czytaj także: Mieszkańcy Kęt mają 86 pomysłów na budżet obywatelski

"Analizowana była m.in. zgodność projektów z miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego oraz to, czy są one zlokalizowane wyłącznie na terenach będących własnością gminy. Szacowano także ich wartość, gdyż koszt realizacji każdego projektu powinien mieścić się w kwocie 200 tys. zł" - wyjaśnił Rodak.

Czytaj też: W Warszawie rusza budżet partycypacyjny

Głosowanie mieszkańców - zarówno w formie elektronicznej, jak i tradycyjnie, przy urnach - odbywać się będzie od 1 do 8 października br. Wyniki zostaną ogłoszone do 24 października. Procedurę zakończy wpisanie wybranych zadań do projektu budżetu miasta na rok 2015.

Na potrzeby Legnickiego Budżetu Obywatelskiego miasto zostało podzielone na 10 obszarów o zbliżonym potencjale ludnościowym i infrastrukturalnym. Mieszkańcy każdego z nich będą mogli zdecydować, jakie inwestycje są w ich okolicy najbardziej potrzebne.

W ramach budżetu obywatelskiego zostaną zrealizowane inwestycje o łącznej wartości ok. 2 mln zł, czyli do 5 proc. inwestycyjnych wydatków budżetu miasta. Inwestycje będą realizowane w roku budżetowym 2015.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.