PARTNER PORTALU
  • BGK

Likwidacja sądów na chybcika

  • Przegląd prasy/PAP/Dziennik Gazeta Prawna    20 lutego 2012 - 06:41
Likwidacja sądów na chybcika

Dyrektorzy sądów muszą w ciągu jednego dnia obliczyć, ile państwo zapłaci za zniesienie ponad stu sądów rejonowych i przekształcenie ich w wydziały zamiejscowe większych jednostek.
Sędziowie są oburzeni na resort – stwierdza „Dziennik Gazeta Prawna”. Jak relacjonuje gazeta, termin mija w poniedziałek o godz. 13, a pismo z resortu sprawiedliwości w tej sprawie przesłano do sądów faksem w ostatni piątek w godzinach popołudniowych.

Czytaj też: Rośnie sprzeciw powiatów wobec likwidacji sądów

Ministerstwo nie widzi jednak problemu. „Dyrektorzy sądów dostali wystarczająco dużo czasu, aby przygotować taką analizę. Chodzi o wyliczenie, ile będzie kosztowała wymiana pieczątek czy tablic, które zawisną na budynkach przekształconych w zamiejscowe wydziały jednostek” – wyjaśnia wiceminister sprawiedliwości Grzegorz Wałejko.

Czytaj też: Kto pyta, a kto będzie sądził

Jednak sędziowie nie kryją oburzenia postępowaniem resortu. „Te analizy dotyczą zbyt ważnych kwestii, aby je robić na kolanie” – mówi w „Dzienniku Gazecie Prawnej” Waldemar Żurek, sędzia Sądu Okręgowego w Krakowie, członek Krajowej Rady Sądownictwa.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.