Likwidują pięć sądów, zostanie też pięć

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Kielce
  • 10-02-2011
  • drukuj
Klamka zapadła. Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało projekt rozporządzenia zakładającego, że w woj. świętokrzyskim zlikwidowanych zostanie pięć sądów pracy.

To kolejny krok reformy struktury organizacyjnej sądów, mający służyć – jak to określa ministerstwo – „racjonalnemu wykorzystaniu kadry orzeczniczej i administracyjnej oraz środków finansowych wydatkowanych na funkcjonowanie wymiaru sprawiedliwości” – pisze „Gazeta Wyborcza Kielce”.

Pod koniec roku były przymiarki do zlikwidowania w regionie sądów pracy w sześciu miastach: Busku-Zdroju, Jędrzejowie, Końskich, Pińczowie, Staszowie i Skarżysku-Kamiennej. W resorcie tłumaczono wtedy, że likwidowane będą te sądy, do których w ciągu roku wpływa mniej niż 120 spraw, a te sześć miast to kryterium spełniało.

Władze walczyły jednak o to, aby ministerstwo pozostawiło przynajmniej wydział pracy w sądzie w Jędrzejowie, bo po zlikwidowaniu tych wydziałów w Pińczowie i Busku mieszkańcy tamtej części województwa, począwszy od Kazimierzy Wielkiej, musieliby pokonywać bardzo duże odległości, aby dojechać do Kielc. I to się udało. Ale pozostałe pięć sądów pracy przestanie istnieć.

Według wstępnych założeń resortu sprawiedliwości rozporządzenie ma wejść w życie 1 kwietnia. – podaje „Gazeta Wyborcza Kielce”.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU