Limity dofinansowania dowozu uczniów

Gminy nie mogą dofinansować dowozu uczniów szkół niepublicznych – stwierdziła Regionalna Izba Obrachunkowa w Szczecinie.

Kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej w Szczecinie przypomina, że podstawą naliczenia dotacji dla szkół i placówek niepublicznych powinny być wydatki bieżące ponoszone w szkołach i placówkach publicznych (pismo RIO publikujemy poniżej w dziale Multimedia).

- Z tym, że na ucznia niepełnosprawnego w wysokości równej kwocie przewidzianej na niepełnosprawnego ucznia przedszkola i oddziału przedszkolnego w części oświatowej subwencji ogólnej otrzymywanej przez gminę - przypomina RIO.

Te zasady jednak nie uwzględniają w dotacji kosztów gminy ponoszonych na finansowanie bezpłatnego transportu i opieki w czasie przewozu dziecka z domu do szkoły lub zwrot kosztów przejazdu środkami komunikacji publicznej.

Kolegium nie znajduje więc przepisów umożliwiających dofinansowanie z budżetu gminy szkół niepublicznych w zakresie pokrycia kosztów dowozu uczniów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Chyba RIO nie ma pojęcia - patrz pdf w załączniku...

sceptyk, 2013-09-05 20:03:51 odpowiedz

Tak to jest, jak się pisze o czymś, o czym nie ma się pojęcia - pomieszano szkoły (?) publiczne z niepublicznymi. Przytoczony sposób liczenia dotacji dotyczy przedszkoli publicznych prowadzonych przez organy inne niż JST. Przy szkołach publicznych nie ma zastrzeżenia o uczniach niepełnosprawnych, a ...niepubliczne otrzymują dotację nie niższą niż subwencja. Wszystko do sprawdzenia w Ustawie o systemie oświaty. Miłej lektury ! rozwiń

Wójcina, 2013-09-05 19:30:06 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU