PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódź: 60 nieruchomości do rozbiórki

  • aw/PAP    11 kwietnia 2017 - 13:05
Łódź: 60 nieruchomości do rozbiórki
2,3 mln zł przeznaczy łódzki magistrat na wyburzanie budynków w złym stanie technicznym. (fot.pixabay)

Rekordową na przestrzeni ostatnich lat kwotę 2,3 mln zł przeznaczy łódzki magistrat na wyburzanie budynków w złym stanie technicznym, które w różnych punktach miasta straszą swoim wyglądem mieszkańców Łodzi. Pieniądze wystarczą na rozbiórkę 60 nieruchomości.
- W tym roku na rozbiórki przeznaczone ma być 2,3 mln zł. Począwszy od 2013 roku kwota na ten cel jest corocznie zwiększana. Mamy nadzieję, że w kolejnym roku wzrośnie jeszcze do 2,5 mln zł, co pozwoli na systematyczne usuwanie budynków, które są w złym stanie technicznym i z których już wyprowadzono najemców. W tym roku zamieramy wyburzyć ok. 60 nieruchomości, w tym 21 budynków mieszkalnych - podkreślił dyrektor Zarządu Lokali Miejskich w łódzkim magistracie Andrzej Chojnacki.

W 2012 roku przeprowadzono inwentaryzację miejskich nieruchomości, z której wyniknęło, że do rozbiórki nadaje się ok. 500 budynków. To nie tylko kamienice i domy mieszkalne, ale również wszelkiego rodzaju zabudowania gospodarcze znajdujące się np. na podwórkach posesji. Do tej pory usunięto ok. 160 budynków.

- Utrzymując tempo rozbiórek na poziomie 40-60 budynków w skali roku mamy szansę uporać się z tym problemem do 2020 roku - dodał Chojnacki.

Jedną ze zniszczonych nieruchomości, która ma zniknąć z centrum miasta jeszcze w tym roku, jest opuszczona przez lokatorów kamienica przy ul. Zachodniej 66. Magistrat planuje, aby na uzyskanej w ten sposób działce wybudować parking, którego bardzo brakuje w tym rejonie miasta.

- Wytyczyliśmy już kilka lokalizacji dla miejskich parkingów, z czego cztery w ścisłym centrum. Łódź ma pewien mankament - większość działek wewnątrz kwartałów i tych, które zaczynają się frontami od strony ulicy, ma szerokość ok. 20 m. Łącząc dwie, zyskujemy ok. 200-380 miejsc parkingowych. Aby zwiększyć tę liczbę, rozważamy różne technologie, m.in. parkingi mechaniczne, które dobrze sprawdzają się na małych działkach - wyjaśniła Natalia Olszewska z wydziału ds. zarządzania projektami.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.