PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódź będzie się tłumaczyć z wycinki drzew

  • JS    10 kwietnia 2017 - 20:59
Łódź będzie się tłumaczyć z wycinki drzew
Dyrektor Ewelina Wróblewska zapowiedziała, że Zarząd Zieleni Miejskiej gotowy jest do przeprowadzenia wizji lokalnej oraz złożenia wszelkich wyjaśnień dotyczących decyzji o usunięciu danego drzewa (fot. uml.lodz.pl)

Z rozpoczęciem 2017 roku w życie weszła nowelizacja ustawy o ochronie przyrody i lasach, co doprowadziło do masowego wycinania drzew. Łodzianie nie muszą się jednak obawiać, wycinka drzew w mieście będzie konsultowana i ograniczana do minimum.
• By uregulować sytuację usuwania drzew, prezydent Łodzi Hanna Zdanowska zdecydowała, że wszystkie decyzje dotyczące wycinki drzew związanych z pielęgnacją drzewostanu będą publikowane na specjalnych stronach internetowych.

• Wycinka przeprowadzona zostanie pięć dni po publikacji decyzji administracyjnej.

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska zapewnia, że miasto nie może wycinać drzew bez zgody Urzędu Marszałkowskiego, a decyzje związane z usuwaniem drzew podejmowane są w ostateczności w odniesieniu do drzew obumarłych, uschniętych lub zagrażających bezpieczeństwu.

- Zależy mi, by zieleni w Łodzi przybywało, bo wpływa ona na jakość naszego życia, a to jest dla mnie najważniejsze - mówi prezydent Hanna Zdanowska.

By uregulować sytuację usuwania drzew, prezydent Łodzi Hanna Zdanowska zdecydowała, że wszystkie decyzje dotyczące wycinki drzew związanych z pielęgnacją drzewostanu, czyli usuwanie drzew obumarłych, suchych i zagrażających bezpieczeństwu będą publikowane na specjalnych stronach internetowych zarządzanych przez Zarząd Zieleni Miejskiej, tak by wszyscy mieszkańcy mieli świadomość, które drzewa i z jakich przyczyn zostaną usunięte. Dodatkowo, wszystkie decyzje związane z inwestycjami miejskimi będą podejmowane wspólnie z mieszkańcami poprzez konsultacje przeprowadzane wśród społeczności lokalnej na etapie realizacji inwestycji.

Łodzianie będą mogli znaleźć wszystkie informacje o drzewach przeznaczonych do usunięcia w biuletynie informacji publicznej Zarządu Zieleni Miejskiej. Wycinka przeprowadzona zostanie pięć dni po publikacji decyzji administracyjnej. W ciągu tych kilku dni każdy mieszkaniec będzie mógł zgłosić wątpliwości lub dopytać o przyczyny podjętych decyzji. Dyrektor Ewelina Wróblewska zapowiedziała, że Zarząd Zieleni Miejskiej gotowy jest do przeprowadzenia wizji lokalnej oraz złożenia wszelkich wyjaśnień dotyczących decyzji o usunięciu danego drzewa.

- Zarząd Inwestycji Miejskich zawsze konsultował projekty z mieszkańcami, teraz szczególny nacisk będziemy kładli na drzewa - zapowiada Katarzyna Mikołajec p.o. dyrektora ZIM. Często w związku z inwestycją wycinki drzew nie można uniknąć, celem spotkań jest więc wspólne podjęcie najlepszej decyzji dla mieszkańców. Jutro odbędą się pierwsze konsultacje, przeprowadzone w związku z przebudową dróg gruntowych na osiedlu Sikawa.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.