PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódź, budżet obywatelski: głosowanie trwa jeszcze tydzień

  • MN    3 października 2016 - 15:33
Łódź, budżet obywatelski: głosowanie trwa jeszcze tydzień
Łódzkie osiedla mają szansę zmienić swoje oblicze. (fot. Łódź, wikipedia.org)

• Ponad 120 tys. osób oddało już głos w Budżecie Obywatelskim w Łodzi.
• Najwięcej głosów (ponad 27 tys.) pochodzi z osiedla Teofilów-Wielkopolska oraz osiedla Chojny-Dąbrowa (ponad 21 tys.).
• Na zadania osiedlowe w budżecie obywatelskim Łodzi przeznaczono większość puli pieniężnej, czyli 30,5 mln zł.
Głosowanie trwa - został jeszcze tydzień. Magistrat przypomina, że głosować może każdy mieszkaniec Łodzi - także studenci. To z myślą o nich głosowanie wydłużone zostało do 9 października. W głosowaniu mogą wziąć udział nawet ci studenci, którzy nie są zameldowani w Łodzi, ale w niej mieszkają - na przykład w akademikach.

Wśród projektów osiedlowych w Łodzi znalazły się projekty takie jak podwórzec przy ul. Urzędniczej, który stanowić ma wyciszoną strefę ruchu dla mieszkańców Bałut, projekt „Na ćwiczenia zawsze pora od młodego do seniora", czyli siłownia plenerowa łącząca pokolenia dla mieszkańców osiedla Chojny-Dąbrowa, osiedlowe kino letnie na Polesiu, zjazd tyrolski w parku im. Baden Powella na Widzewie oraz śródmiejska tężnia solankowa w pasażu Abramowskiego.

Czytaj też: Budżet obywatelski Łodzi: Goryl Bobo pomoże oddać głos

Na budżet obywatelski IV edycji w Łodzi przewidziano 40 mln zł z czego na zadania osiedlowe 30 mln 50 tys.zł, a na zadania ponad osiedlowe 9 mln 950 tys. zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.