• PARTNERZY PORTALU

Łódź filmowo reklamuje budżet obywatelski

Pracownicy łódzkiego magistratu nakręcili spot telewizyjny promujący budżet obywatelski. Jego realizacja była bezkosztowa.
Łódź filmowo reklamuje budżet obywatelski

Głosowanie na zadania zgłoszone do realizacji z budżetu obywatelskiego w 2014 roku zaczyna się w Łodzi już jutro.

W pierwszym roku działania budżetu łodzianie zdecydują o wydaniu 20 milionów złotych. To absolutny rekord wśród polskich miast.

- Ilość oddanych głosów na projekty budżetu pokaże faktyczne zaangażowanie łodzian w życie miasta. Gorąco zapraszam do głosowania! Dzięki niemu możemy zmienić przestrzeń wokół siebie. - mówiła na konferencji prasowej prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Prezydent Łodzi i urzędnicy w czasie akcji promującej budżet obywatelski odwiedzili ponad 10 000 mieszkańców Łodzi. W przyszłym tygodniu o budżecie będą rozmawiać z łodzianami z Julianowa, Kozin i Radogoszcza.

Na projekty zgłoszone do realizacji z budżetu obywatelskiego można głosować w punktach wyborczych, korespondencyjnie oraz przez internet. Wystarczy wejść na stronę www.budzet.dlalodzi.info, wybrać 5 zadań z listy, wpisać swoje imię i nazwisko, adres zamieszkania oraz numer PESEL, a także potwierdzić zawarte na karcie do głosowania oświadczenie.

Po zagłosowaniu na zadania lokalne zgłoszone w rejonie (dzielnicy) zamieszkania, można także zagłosować na zadania ogólnomiejskie.

- Przed nami egzamin dojrzałości obywatelskiej. Musimy pokazać całej Polsce, że jesteśmy społeczeństwem obywatelskim. - apelował radny Paweł Bliźniuk.

 

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE