PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódź filmowo reklamuje budżet obywatelski

  • GK    20 września 2013 - 13:03
Łódź filmowo reklamuje budżet obywatelski

Pracownicy łódzkiego magistratu nakręcili spot telewizyjny promujący budżet obywatelski. Jego realizacja była bezkosztowa.
Głosowanie na zadania zgłoszone do realizacji z budżetu obywatelskiego w 2014 roku zaczyna się w Łodzi już jutro.

W pierwszym roku działania budżetu łodzianie zdecydują o wydaniu 20 milionów złotych. To absolutny rekord wśród polskich miast.

- Ilość oddanych głosów na projekty budżetu pokaże faktyczne zaangażowanie łodzian w życie miasta. Gorąco zapraszam do głosowania! Dzięki niemu możemy zmienić przestrzeń wokół siebie. - mówiła na konferencji prasowej prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Prezydent Łodzi i urzędnicy w czasie akcji promującej budżet obywatelski odwiedzili ponad 10 000 mieszkańców Łodzi. W przyszłym tygodniu o budżecie będą rozmawiać z łodzianami z Julianowa, Kozin i Radogoszcza.

Na projekty zgłoszone do realizacji z budżetu obywatelskiego można głosować w punktach wyborczych, korespondencyjnie oraz przez internet. Wystarczy wejść na stronę www.budzet.dlalodzi.info, wybrać 5 zadań z listy, wpisać swoje imię i nazwisko, adres zamieszkania oraz numer PESEL, a także potwierdzić zawarte na karcie do głosowania oświadczenie.

Po zagłosowaniu na zadania lokalne zgłoszone w rejonie (dzielnicy) zamieszkania, można także zagłosować na zadania ogólnomiejskie.

- Przed nami egzamin dojrzałości obywatelskiej. Musimy pokazać całej Polsce, że jesteśmy społeczeństwem obywatelskim. - apelował radny Paweł Bliźniuk.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.