PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódź: Maraton pisania wniosków do budżetu obywatelskiego

  • PAP/JL    12 kwietnia 2016 - 08:27
Łódź: Maraton pisania wniosków do budżetu obywatelskiego
W Łodzi rozpoczął się maraton pisania wniosków do budżetu obywatelskiego. Fot. Pixabay.com

W Łodzi rozpoczął się maraton pisania wniosków do budżetu obywatelskiego na 2017 rok.
W tym roku główny nacisk położony został na inwestycje osiedlowe, dla których z puli 40 mln zł wyznaczono odpowiednie kwoty.

Każdy może przyjść ze swoim pomysłem na projekt, a urzędnicy miejscy oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Topografie pomogą napisać wniosek.

Wnioski można składać w różnych dzielnicach Łodzi – m.in. w Ośrodku Kultury Górna (12 kwietnia), Domu Kultury „502” (13 kwietnia), restauracji Lokal (14 kwietnia), Poleskim Ośrodku Sztuki (18 kwietnia) oraz Centrum Dialogu im. Marka Edelmana (19 kwietnia).

Wnioski można będzie wypełniać w godz. 13-19 oraz w nocy z 15 na 16 kwietnia (godz. 19-1), kiedy zaplanowano składanie formularzy w Planetarium EC1.

Każda osoba, która napisze wniosek podczas maratonu będzie mogła wejść za darmo na pokazy, które rozpoczynają się o godz. 20, 21, 22 i 23.

To IV edycja budżetu obywatelskiego w Łodzi. Przed rokiem łodzianie zgłosili ok. 600 projektów, z których do realizacji wybrali 87 – m.in. związane z rewitalizacją parku Julianowskiego, odnowę Stawów Jana i Stawów Stefańskiego, rewitalizacją Uroczyska Lublinek czy poprawą komfortu zwiedzania łódzkiego zoo.

Projekty można zgłaszać do 20 kwietnia. 26 lipca zostanie ogłoszona lista zakwalifikowanych propozycji, na które mieszkańcy Łodzi będą głosować od 10 września do 9 października. Lista inwestycji, które zostaną zrealizowane w 2017 roku zostanie ogłoszona w październiku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.