PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódź najlepsza pod względem budżetu obywatelskiego

  • pt    12 lutego 2014 - 14:20
Łódź najlepsza pod względem budżetu obywatelskiego

Radni Łodzi chcą zapewnić w budżecie miasta na 2015 rok, 40 mln złotych na budżet obywatelski.To rekordowa w skali kraju kwota.
Poprzez przyjęcie uchwały Rada Miejska doceniła zaangażowanie łodzian w konsultacje budżetu obywatelskiego na bieżący rok. Radni chcą zabezpieczenia w budżecie Miasta na rok 2015 kwoty 40 mln zł na realizację zadań wyłonionych przez mieszkańców w ramach konsultacji budżetu obywatelskiego na przyszły rok.

Rada wyraziła też potrzebę corocznego przeprowadzania konsultacji społecznych budżetu obywatelskiego i zapewnienia na realizację zadań wyłonionych przez mieszkańców w ramach konsultacji budżetu partycypacyjnego w kolejnych budżetach miasta kwoty nie mniejszej niż 1 proc. całości zaplanowanych wydatków.

Kwota ta w każdym roku budżetowym nie powinna być niższa od kwoty przeznaczonej na ten cel w poprzednim roku budżetowym.

Przewodnicząca Doraźnej Komisji ds. Budżetu Obywatelskiego Urszula Niziołek-Janiak podkreślała, że budżet obywatelski sprawdził się, a łodzianie są zainteresowani pozyskiwaniem środków na projekty. - Chcielibyśmy, by spuścizną naszej kadencji było wpisanie budżetu obywatelskiego na stałe – dodała.

Przypomniała też, że wkrótce Prezydent Łodzi będzie musiała zdecydować o kwocie na budżet obywatelski na kolejną edycję.

Łódź jest stolicą budżetu obywatelskiego w Polsce. Przy jej 40 mln zł od 2015 roku, inne miasta wypadają blado.  Białystok i Poznań na ten cel zapisały po 10 mln zł, Kraków - 4,5 mln zł, a Wrocław deklaruje kwotę 20 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.