PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódź: radni udzieli absolutorium prezydent Hannie Zdanowskiej

  • PAP / MIW    15 czerwca 2017 - 12:44
Łódź: radni udzieli absolutorium prezydent Hannie Zdanowskiej
Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska. (fot. twitter.com)

Łódzcy radni udzielili w środę (14.06) absolutorium prezydent Hannie Zdanowskiej i zaakceptowali wykonanie budżetu za poprzedni rok. Za udzieleniem absolutorium zagłosowali samorządowcy rządzącej w mieście koalicji PO i SLD. Dochody Łodzi wyniosły 3,9 miliarda zł, a wydatki 3,8 mld zł.
Prezydent miasta nie było na sesji. W tym czasie przebywała w Paryżu, gdzie odbyła się prezentacja kandydatury Łodzi do organizacji tzw. małego Expo w 2022 r.

Przekonując radnych do udzielenia absolutorium, szef komisji finansów, Władysław Skwarka (SLD) zwrócił uwagę, że po raz pierwszy od kilku lat Łódź ma nadwyżkę budżetową - w wysokości 68 mln zł, a zadłużenie udało się zmniejszyć o 46 mln zł.

Według niego jest szansa, aby w kolejnym roku budżetowym zmniejszyć zadłużenie o kolejne 60 mln zł.

Przeciwni udzieleniu absolutorium byli radni PiS, którzy negatywnie ocenili wykonanie budżetu. Ich zdaniem zadłużenie jest nadal wysokie, a dług zmalał minimalnie.

Zadłużenie miasta na koniec 2016 roku wyniosło 2,7 miliarda złotych; średnio na jednego mieszkańca zmniejszyło się z niewiele ponad 4 tys. zł do 3,94 tys. zł

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.