PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódź. Sąd unieważnił kodeks reklamowy uchwalony przez łódzkich rajców

  • pt/pap    11 sierpnia 2017 - 15:26
Łódź. Sąd unieważnił kodeks reklamowy uchwalony przez łódzkich rajców
Skarga wojewody dotyczyła obowiązującej od końca ubiegłego roku uchwały łódzkiej Rady Miejskiej w Łodzi (fot.fotolia)

Wojewódzki Sąd Administracyjny - po skardze wojewody łódzkiego Zbigniewa Raua - unieważnił uchwałę łódzkiej rady miejskiej dotyczącą kodeksu reklamowego. Regulował on zasady umieszczania w przestrzeni miejskiej obiektów reklamowych. Rajcy przyjęli ją w listopadzie 2016 r.
Skarga wojewody dotyczyła obowiązującej od końca ubiegłego roku uchwały łódzkiej Rady Miejskiej w Łodzi, która regulowała zasady i warunki sytuowania na terenie miasta obiektów małej architektury - tablic i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń (ich gabarytów, standardów jakościowych i rodzajów materiałów budowlanych, z jakich mogą być wykonane).

Zdaniem wojewody, uchwała ta ingerowała we własność prywatną, ograniczała wolność gospodarczą przedsiębiorców i mogła prowadzić do naruszenia ich praw.

Sąd podzielił te zarzuty i stwierdził jej nieważność. Wyrok nie jest prawomocny; łódzcy rajcy mogą wnieść skargę kasacyjną do Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie.

Nie wiadomo jednak, czy zaskarżą wyrok. Wiceprzewodniczący rady Paweł Bliźniuk (PO) - pytany o to - nie chciał się wypowiadać, zanim nie zapozna się z uzasadnieniem decyzji sądu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • właściciel, 2017-08-17 13:35:35

    A plany zagospodarowania przestrzennego, które określają jedyny słuszny kolor i materiał dachów i płotów, ale elewacji już nie, to nie ingerują we własność prywatną?!