PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódź: wielki budżet obywatelski i wielkie zainteresowanie mieszkańców

  • pt    29 września 2014 - 13:34
Łódź: wielki budżet obywatelski i wielkie zainteresowanie mieszkańców

Łódź ma największy w Polsce budżet obywatelski – 40 mln zł. Nic też dziwnego, że mieszkańcy miasta złożyli do niego rekordową liczbę propozycji.
W Łodzi przedstawiono wstępne podsumowanie wyników głosowania na projekty budżetu obywatelskiego.

- W niedzielę o północy zakończyło się głosowanie internetowe, w którym udział wzięło 118 tys. 921 osób - to przeszło 20 tys. więcej niż w roku ubiegłym. Trwa zwożenie urn z punktów do głosowania. Przed pracownikami Biura ds. Partycypacji Społecznej ogromna praca, będą zliczać i weryfikować głosy oddane na papierze - powiedziała prezydent Hanna Zdanowska.

 Czytaj też: Dopiero trzeci budżet obywatelski jest dobry

-  Ponieważ 40 mln zł to wielka kwota, jest szansa, że tak jak w realizowanym właśnie ubiegłorocznym budżecie, będzie to pewnie ponad sto projektów. Cieszę się, że to właśnie mnie przyszło rozpocząć tego typu dialog z mieszkańcami, spełniania ich marzeń, bo budżet obywatelski pokazał, jak to jest dla nich ważne, skoro aż tylu bierze udział w tych głosowaniach – dodała prezydent.

Czytaj też:  34 projekty w suwalskim budżecie obywatelskim

W Internecie wypełniono ponad 180 tys. kart. Każdy mógł wypełnić dwa wnioski - lokalny i ogólnomiejski.

- To też pokazuje, jak aktywni byli łodzianie. Zapadł mi w pamięć taki obrazek: w niedzielę, o godzinie 17.30 autobus-mobilny punkt głosowania był pełen ludzi. Wszystkie miejsca były zajęte przez czytających gazetę z zdaniami budżetu, żeby jeszcze zagłosować przed zamknięciem o 18. Dyżurowałem do godz. 24. przy telefonie alarmowym i do ostatniej chwili dzwoniło mnóstwo łodzian z pytaniami. Jest duża szansa na to, że padnie rekord Polski, w Internecie już mamy rekord - dodał dyrektor BPS Grzegorz Justyński.


W pierwszej edycji oddano ponad 97 tys. głosów przez Internet, 32 tys. tradycyjnie. Łącznie w zeszłym roku łodzianie oddali ponad 129 tys. głosów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.