PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódzki budżet jeszcze bardziej obywatelski

  • pt    22 stycznia 2014 - 12:56
Łódzki budżet jeszcze bardziej obywatelski

Nie tylko największy (30 mln zł) ale i wzorcowy ma być łódzki budżet obywatelski.
 - Nasz budżet obywatelski był najlepszy w Polsce od samego początku. I nie chodzi tylko o rekordową kwotę przeznaczoną na zadania wybrane przez łodzian – mówi Hanna Zdanowska prezydent Łodzi. - Wiele miast skorzystało z naszych rozwiązań organizacyjnych i prawnych.


Czytaj też: Łódź filmowo reklamuje budżet obywatelski

Jak dodaje Zdanowska pozycja lidera zobowiązuje dlatego w sprawie zmian zasad przeprowadzania budżetu zorganizowano w Łodzi konsultacje społeczne.  

Mieszkańcy zaproponowali kilka rozwiązań, które zdaniem prezydent powinny zostać uwzględnione w tegorocznej edycji:

*poprawa sposobu zgłaszania wniosków: likwidacja niektórych wymogów formalnych, ale przede wszystkim stworzenie platformy wymiany informacji pomiędzy autorami projektów, tak aby mogli je ze sobą porównać, wyłapać te powtarzające się lub doprecyzować, tak aby ich wniosek było kompatybilny z innymi projektami

*ulepszenie procedury głosowania: utworzenie  większej liczby miejsc do głosowania, uproszczenie karty i umożliwienie głosowania na zadania lokalne także w innej dzielnicy


- Będziemy nadal opierać się na zaufaniu, współpracy i wierze w rozsądne decyzje łodzian – mówi Hanna Zdanowska. - Nie będzie żadnych nowych pośrednich ciał ani gremiów opiniujących lub punktujących zgłaszane projekty – zapewnia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.