PARTNER PORTALU
  • BGK

Łomża, budżet obywatelski 2016 r.: Wybrano projekty. Mieszkańcy mogą głosować

  • PAP/AT    10 marca 2016 - 10:20
Łomża, budżet obywatelski 2016 r.: Wybrano projekty. Mieszkańcy mogą głosować
To już trzeci budżet obywatelski w Łomży (fot. flickr)

• W Łomży można głosować na 30 projektów wybranych do budżetu obywatelskiego na 2016 rok.
• Do podziału jest 1,1 mln zł.
• Na projekty głosować może każdy mieszkaniec, który ukończył 16 lat.
To już trzeci budżet obywatelski w Łomży. W dotychczasowych edycjach wybrano do realizacji dziesięć projektów.

W tym roku do podziału między trzy strefy Łomży: Południe, Centrum i Łomżycę przeznaczono 1,1 mln zł. Jak informuje magistrat, każda z nich otrzyma 30 proc. całości ustalonej kwoty, a pozostałe 10 proc. stanowić będzie rezerwę, która ma być rozdzielona przez zespół koordynujący ten budżet.

Do budżetu można było zgłaszać projekty inwestycyjne; do magistratu wpłynęło 40 propozycji. Po ocenie formalnej wniosków do głosowania zakwalifikowano 30 z nich. Większość propozycji dotyczy budowy chodników, parkingów oraz siłowni "pod chmurką". Wśród pomysłów jest też m.in. powstanie parku dla psów, budowa sceny w jednym z parków, umieszczenie płaskorzeźb z "łomżyńskimi jelonkami" w różnych częściach miasta czy sekundniki na skrzyżowaniach.

Czytaj też: Po co miastom budżet obywatelski?

Na projekty głosować może każdy mieszkaniec Łomży, który ukończył 16 lat; maksymalnie wybiera się trzy propozycje. Karty do głosowania można wypełniać przez internet lub w wersji papierowej

Głosowanie potrwa do 25 marca. Zwycięskie projekty mieszkańcy poznają 8 kwietnia. Ich realizacja rozpocznie się w tym roku.

W pierwszej edycji budżetu obywatelskiego w Łomży do podziału było 300 tys. zł, a mieszkańcy wybrali dwie inwestycje - spośród 28 pomysłów. Natomiast w ubiegłym roku, do podziału był 1 mln zł, do realizacji wybrano osiem zadań spośród 24 zgłoszonych projektów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.