PARTNER PORTALU
  • BGK

Łomża, budżet obywatelski: Rusza głosowanie na projekty

  • PAP/AT    3 listopada 2016 - 07:53
Łomża, budżet obywatelski: Rusza głosowanie na projekty
Do łomżyńskiego budżetu obywatelskiego można zgłaszać jedynie projekty inwestycyjne (fot. rosipaw /flickr.com /CC-BY-SA)

• Na 23 pomysły zgłoszone do budżetu obywatelskiego Łomży (Podlaskie) na 2017 rok można głosować od czwartku (17 listopada).
• Do podziału będzie 1,5 mln zł, a lista zakwalifikowanych projektów będzie znana jeszcze w listopadzie.
• To już czwarta edycja takiego budżetu w Łomży.
Do podziału między trzy strefy Łomży: Południe, Centrum i Łomżycę przeznaczono 1,5 mln zł, co jest największą sumą przeznaczoną na budżet obywatelski w tym mieście. Jak informuje magistrat, każda ze stref otrzyma 30 proc. całości ustalonej kwoty, a pozostałe 10 proc. stanowić będzie rezerwę, która ma być rozdzielona przez zespół koordynujący ten budżet.

Do łomżyńskiego budżetu obywatelskiego można zgłaszać jedynie projekty inwestycyjne. Mieszkańcy zgłosili blisko 40 zadań, z czego ocenę formalną przeszły 23 projekty.

Pomysły dotyczą przede wszystkim budowy bądź naprawy chodników w mieście, budowy parkingów i placów zabaw. Wśród projektów są też dotyczące m.in. budowy parku zabaw dla psów, wieży dla ptaków jerzyków czy powstania murali.

Czytaj też: Budżet obywatelski: jak wprowadzają go polskie miasta?

Na projekty głosować może każdy mieszkaniec Łomży, który ukończył 16 lat; maksymalnie wybiera się trzy propozycje. Karty do głosowania można wypełniać przez internet lub w wersji papierowej.

Głosowanie potrwa do 16 listopada, z zwycięskie projekty poznamy 25 listopada.

W pierwszej edycji budżetu obywatelskiego w Łomży do podziału było 300 tys. zł, w drugiej - 1 mln zł, natomiast w tegorocznej - 1,1 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.