Lotniska szukają pieniędzy

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita
  • 22-01-2011
  • drukuj
Pięć portów wyemituje obligacje warte 935 mln zł Pozyskanie pieniędzy ze sprzedaży papierów rozważają władze kolejnych lotnisk. Do 2015 r. wydadzą łącznie na rozwój 4,4 mld zł.
Lotniska szukają pieniędzy

W najbliższych dniach umowę na emisję obligacji wartych 190 mln zł mają podpisać władze łódzkiego lotniska. Zarząd spółki zarządzającej portem we Wrocławiu kończy negocjacje o emisji papierów na tę sama kwotę informuje „Rzeczpospolita”.

Negocjacje prowadzi też port w Poznaniu, który chce pożyczyć ok. 130 mln zł. Kolejne lotniska rozważają sięgnięcie po tę formę finansowania inwestycji. Z bankami w tej sprawie porozumiały się już władze portów w Warszawie czy w Gdańsku.

Finansowanie planu inwestycyjnego zamykają władze portu lotniczego w Krakowie. Wartość programu szacowana jest na ok. 1 mld zł.. Katowice na obecnie realizowane inwestycje mają pieniądze z podniesienia o ponad 80 mln zł kapitału zakładowego spółki.

Pierwsze na finansowanie inwestycji poprzez emisje obligacji zdecydowały się porty w Gdańsku i Warszawie. W obu przypadkach umowy są podpisane. Pomorski port może wyemitować papiery warte 195 mln zł. Warszawa ma umowę na emisję papierów wartych 240 mln zł.

Port lotniczy w Szczecinie jako jedyny na rynku zdecydował się na leasing zwrotny swoich nieruchomości – podaje „Rzeczpospolita”.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU