PARTNER PORTALU
  • BGK

Lotnisko w Jasionce z finansowym zastrzykiem, ale przyszłość pod znakiem CPK

  • aw/PAP    26 lutego 2018 - 16:38
Lotnisko w Jasionce z finansowym zastrzykiem, ale przyszłość pod znakiem CPK
Pod koniec kwietnia z Jasionki uruchomione zostanie połączenie do Nowego Jorku, wcześniej od 11 marca samoloty z Podkarpacia będą latały do Tel Awiwu. (fot.wikipedia.org/Michalooo24)

W trakcie poniedziałkowej (26 lutego) sesji sejmiku województwa podkarpackiego radni zgodzili się przeznaczyć 6 mln zł na zakup 60 tys. udziałów w spółce Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka, która zarządza podrzeszowskim lotniskiem. Pieniądze mają być przeznaczone na inwestycje.
Przed głosowaniem nad tą uchwałą głos zabrała przewodnicząca klubu PO w sejmiku Teresa Kubas-Hul, która zaproponowała, aby w najbliższym czasie odbyła się debata nad przyszłością spółki lotniskowej.

Marszałek woj. podkarpackiego Władysław Ortyl odpowiedział, że taka debata odbędzie się w maju lub czerwcu br. "Musimy dyskutować o nowym miejscu i roli lotniska w Jasionce w kontekście uruchamianych lotów do USA i Izraela. Buduje się również Centralny Port Komunikacyjny, trzeba zatem na nowo określić rolę lotniska w Jasionce" - mówił.

Pod koniec kwietnia z Jasionki uruchomione zostanie połączenie do Nowego Jorku, wcześniej od 11 marca samoloty z Podkarpacia będą latały do Tel Awiwu.

Zdaniem Ortyla uruchomienie lotów do USA oznacza również rozpoczęcie lotów cargo do Stanów. "Na razie skala jest mała, bo będzie to 10 ton, ale będą to loty regularne. Wierzę, że wpłynie to na uruchomienie pełnego transportu towarów drogą lotniczą" - dodał.

Marszałek podkreślił, że pieniądze przeznaczone będą przede wszystkim na inwestycje, w tym m.in. na dostosowanie lotniska do wymogów związanych z uruchomieniem połączenia do Nowego Jorku.

Za przyjęciem uchwały głosowali wszyscy obecni na poniedziałkowej sesji radni. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.