PARTNER PORTALU
 • BGK

Lotnisko w Lublinie. CBA wnioskuje o śledztwo

 • AW    30 sierpnia 2016 - 14:41
Lotnisko w Lublinie. CBA wnioskuje o śledztwo
Według CBA, umowy zawarte przez Port Lotniczy Lublin z rumuńkim przewoźnikiem, mogły skutkować szkodą spółki w wysokości 800 tys. euro. (fot.pixabay)

• Delegatura CBA w Lublinie zawiadamia prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez prezesa Portu Lotniczego Lublin.
• Według ustaleń agentów CBA chodzi o umowy z rumuńskim przewoźnikiem, które mogły skutkować szkodą spółki w wysokości 800 tys. euro.
Jak podaje CBA, zawiadomienie do prokuratury jest efektem zakończonej kontroli w lubelskim porcie lotniczym. Sprawa dotyczy umowy zawartej w marcu 2014 r. przez Port Lotniczy Lublin (PLL) z rumuńskim przewoźnikiem.

Ustalenia kontrolerów z CBA wskazują, że nieuregulowanie w terminie przez PLL niewielkich należności wynikających z rozliczeń (ok. 4 000 euro) skutkowało zatrzymaniem przez rumuńską spółkę i nieoddaniem lotnisku aż 100 razy większej kwoty wpłaconej przez port lotniczy na poczet kompensat rozliczeń – czyli kaucji w wysokości aż 400 tys. euro.

- Taką zawarto umowę i znalazły się w niej zapisy umożliwiające takie właśnie działanie rumuńskiego przedsiębiorstwa - informuje CBA.

Badając dalej współpracę portu lotniczego z tym przewoźnikiem agenci CBA ustalili, że PLL sfinansował umowę promocyjną wpłacając z własnego budżetu kwotę 400 tys. euro na konto rumuńskiej firmy, choć pieniądze na promocje powinny pochodzić całkowicie i wyłącznie od prywatnych partnerów handlowych lotniska oraz sponsorów, takich jak centra SPA, touroperatorzy, itp. - promocja i reklama miała dotyczyć właśnie ich.

Kontrolujący podkreślają, że w ten sposób Port Lotniczy w Lublinie właściwie sfinansował działania promocyjne na rzecz podmiotów trzecich płacąc za to 400 tys. euro.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (5)

 • Czas rozgrzeszenia!, 2016-08-31 20:17:55

  Do Chełmianin N: Słuszna uwaga, która w kierunku Urzędu Miasta Chełma i Starostwa Powiatowego w Chełmie kontrole zapowiada,ściślej ujmując klamerki na rączki ze zmianą otoczenia społeczeństwo dla samorządowców się domaga!!!
 • Chełmianin N, 2016-08-31 13:13:23

  REKLAMA! Kozi gród z koziołka matołka słynie a dzisiaj z portu lotniczego zasłynie i będzie głośno w Polsce o Lublinie. Super promocja- samo rządzącego, bo urzędnikami widzimisię rządziło, a gdy był przekręt, to obronią jego. Takie budowle winne być rządowe, a nie jak do tej pory samorządow...e. Morał:PiS za terenowych się bierze i niech do cwaniaków się dobierze!!  rozwiń
 • AM, 2016-08-31 09:27:07

  Do rew: Nie jestem pewna, czy w powyższej wypowiedzi chodziło o sarkazm, czy też jest ona efektem niezrozumienia? Sformułowanie "właściwie" oznacza w tym wypadku "w zasadzie", "na dobrą sprawę". Ostatnie zdanie można by było zatem napisać tak: "Wychodzi więc na to,... że Port Lotniczy działał charytatywnie: nie dość, że podjął działania promocyjne na rzecz innych podmiotów, to jeszcze przy tym udzielił im wsparcia finansowego"...  rozwiń