PARTNER PORTALU
  • BGK

Lotnisko w Modlinie zbada komisja?

  • GK    31 grudnia 2012 - 13:10
Lotnisko w Modlinie zbada komisja?

Klub Radnych SLD Sejmiku Województwa Mazowieckiego domaga się powołania komisji, która zbada nieprawidłowości przy budowie lotniska w Modlinie.
Radni SLD, wobec według nich skandalicznego budżetu Mazowsza oraz nieprawidłowości na lotnisku w Modlinie „Modlin Gate" zaprezentowali podczas sesji sejmiku swoje stanowisko.

Czytaj też: Modlin - 3 miesiące na naprawę drogi startowej

Przypomnieli w nim m.in., że ich klub aktywnie działał na rzecz powstania portu lotniczego w Modlinie, jako drugiego lotniska dla aglomeracji warszawskiej.

- SLD upatruje w tej inwestycji, której koszt sięga niebagatelnej kwoty około 370 mln zł., szansy rozwoju całego województwa, generowania miejsc pracy oraz stymulowania rozwoju gospodarczego - czytamy w dokumencie. (Stanowisko klubu w dziale multimedia).

Czytaj też: Struzik ma kłopoty

Dlatego, jak tłumaczą radni, nie mogą nie reagować w momencie kiedy „sztandarowa inwestycja na Mazowszu chyli się ku upadkowi, a jej losy owiane są zbyt daleko idącymi niejasnościami."

W związku z tym złożyli wniosek o powołanie doraźnej komisji, która zbada nieprawidłowości w realizacji lotniska w Modlinie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


MultimediaREKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.