PARTNER PORTALU
  • BGK

Lubelski marszałek z absolutorium

  • PAP    27 czerwca 2011 - 17:30
Lubelski marszałek z absolutorium

Sejmik województwa lubelskiego udzielił w poniedziałek zarządowi województwa absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2010 r.
Za udzieleniem absolutorium na sesji w Lublinie głosowało 21 radnych; nikt nie był przeciw, wstrzymało się od głosu 11 radnych. Udzielenie absolutorium poparli radni PO, PSL i SLD, natomiast wstrzymali się od głosu radni PiS. Głosowane wcześniej sprawozdanie finansowe województwa sejmik przyjął jednogłośnie. Wykonanie budżetu pozytywnie zaopiniowała komisja rewizyjna sejmiku.

Czytaj też: Mazowieckie: marszałek z absolutorium

Wicemarszałek województwa lubelskiego Krzysztof Grabczuk (PO), który w ubiegłej kadencji pełnił funkcję marszałka, wnioskując o udzielenie absolutorium powiedział, że ubiegły rok był dobry dla województwa lubelskiego, a budżet został dobrze zrealizowany. Dodał, że był to czas kryzysu na świecie, który miał też wpływ na Polskę i województwo lubelskie.

- Nie wiemy, czy mamy ten kryzys poza sobą, czy wciąż jesteśmy w jego trakcie. Wydatkując środki finansowe staraliśmy się zabezpieczyć pieniądze na najważniejsze inwestycje, był to budżet nastawiony na długofalowy rozwój gospodarczy i społeczny województwa - powiedział Grabczuk.

Czytaj też: Śląski marszałek bez absolutorium. Przypadek?

Podkreślił też dobre tempo prac na budowie lotniska dla Lublina, centrum kongresowego i parku naukowo-technologicznego. Przypomniał, że Międzynarodowe Targi Lubelskie zyskały inwestora i partnera w postaci Targów Poznańskich i rozbudowują halę wystawienniczą, zaś zarząd województwa kupił pięć nowych szynobusów.

Samorządem województwa lubelskiego kieruje koalicja PO i PSL, które mają po 9 radnych; SLD ma 4 radnych, a PiS - 11. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.