PARTNER PORTALU
  • BGK

Lublin ma budżet na 2011 r.

  • lk    28 stycznia 2011 - 12:19
Lublin ma budżet na 2011 r.

Lubelska rada miasta uchwaliła 27 stycznia, budżet na 2011. Uchwała budżetowa wraz z autopoprawką została przyjęta bez głosu sprzeciwu.
Za przyjęciem bużetu głosowało 30 radnych, tylko jeden wstrzymał się od głosu. Uchwała zakłada mniejszy deficyt niż w roku ubiegłym i około 4 tys. zł dochodu na mieszkańca. Wydatki miasta wyniosą blisko 1,5 mld zł.

To nie jest budżet marzeń, ale jest to dobry budżet. Udało nam się zbudować porozumienie wokół klucza, którym jest pogodzenie wydatków w skali mikro, czyli w dzielnicach, i w skali makro, czyli całego Lublina. W ramach tego budżetu widać już tę nową jakość. Na większość inwestycji będą wykorzystane środki europejskie. Udała nam się też priorytetyzacja celów – mówił prezydent Krzysztof Żuk.

Uchwała zawiera kluczowe duże inwestycje. Obok budowy stadionu i dróg dojazdowych do obwodnicy, które mają zapewnić miastu dostępność komunikacyjną, znajdują się w nim remonty, budowa szkół, modernizacja infrastruktury sportowej. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.