PARTNER PORTALU
  • BGK

Lublin: Zakończył się nabór wniosków do Budżetu Obywatelskiego

  • KDS    1 czerwca 2017 - 13:09
Lublin: Zakończył się nabór wniosków do Budżetu Obywatelskiego
Mieszkańcy Lublina tylko za pomocą internetu zgłosili 144 projekty do BO (fot. lublin.eu)

W Lublinie zakończył się nabór do tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Tylko za pośrednictwem internetu wpłynęły 144 projekty (94 małe i 50 dużych), a będzie ich więcej. Urzędnicy cały czas analizują projekty wysłane pocztą lub złożone w Biurach Obsługi Mieszkańców.
Pełną liczbę projektów zgłoszonych do tegorocznej edycji BO poznamy dopiero w przyszłym tygodniu. Zaś ostateczna lista projektów, które zostaną poddane pod głosowanie opublikowana zostanie na przełomie czerwca i lipca. 

- Autorzy będą mieli 7 dni od daty opublikowania oceny na złożenie formalnego odwołania od niej - przypominają lubelscy urzędnicy. Przypominają też, że tegoroczna edycja BO pod wieloma względami różni się od ubiegłorocznej. Zmiany naniesiono po konsultacjach z mieszkańcami Lublina

- Podobnie jak w ubiegłym roku mieszkańcy Lublina zdecydują na co zostanie wydane 15 milionów złotych. 9 mln przeznaczono na projekty małe, a pozostałe 6 mln na duże. Zmieniły się także zakresy cenowe zgłaszanych propozycji. Projekty małe muszą zawierać się w granicach 25 000 – 300 000 zł, duże zaś 301 000 – 1 200 000 zł. Te ostatnie mogą mieć wyłącznie charakter infrastrukturalny (budowa, przebudowa) - precyzują. 

Po raz pierwszy miasto zdecydowało się zagwarantować każdej z dzielnic taką samą kwotę, tj. po 150 000 zł. Co jeśli w głosowaniu na danej dzielnicy nie wygra żaden projekt? - Do realizacji zostanie skierowany wniosek opiewający na maksymalnie 150 000 zł, pod warunkiem, że taki został zgłoszony - wyjaśniają. 

Głosowanie rozpocznie się 25 września i potrwa do 10 października 2017 roku. Odbywa się w formie papierowej (osobiście) i elektronicznej. Wspierać będzie można jeden projekt mały i jeden duży. Warto pamiętać, że w tym roku do głosowania uprawnieni są wszyscy mieszkańcy Lublina - niezależnie od wieku. Osoby niepełnoletnie będą mogły to zrobić za zgodą rodziców lub opiekunów prawnych. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.