Lublin: Zakończył się nabór wniosków do Budżetu Obywatelskiego

W Lublinie zakończył się nabór do tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Tylko za pośrednictwem internetu wpłynęły 144 projekty (94 małe i 50 dużych), a będzie ich więcej. Urzędnicy cały czas analizują projekty wysłane pocztą lub złożone w Biurach Obsługi Mieszkańców.
Lublin: Zakończył się nabór wniosków do Budżetu Obywatelskiego
Mieszkańcy Lublina tylko za pomocą internetu zgłosili 144 projekty do BO (fot. lublin.eu)

Pełną liczbę projektów zgłoszonych do tegorocznej edycji BO poznamy dopiero w przyszłym tygodniu. Zaś ostateczna lista projektów, które zostaną poddane pod głosowanie opublikowana zostanie na przełomie czerwca i lipca. 

- Autorzy będą mieli 7 dni od daty opublikowania oceny na złożenie formalnego odwołania od niej - przypominają lubelscy urzędnicy. Przypominają też, że tegoroczna edycja BO pod wieloma względami różni się od ubiegłorocznej. Zmiany naniesiono po konsultacjach z mieszkańcami Lublina

- Podobnie jak w ubiegłym roku mieszkańcy Lublina zdecydują na co zostanie wydane 15 milionów złotych. 9 mln przeznaczono na projekty małe, a pozostałe 6 mln na duże. Zmieniły się także zakresy cenowe zgłaszanych propozycji. Projekty małe muszą zawierać się w granicach 25 000 – 300 000 zł, duże zaś 301 000 – 1 200 000 zł. Te ostatnie mogą mieć wyłącznie charakter infrastrukturalny (budowa, przebudowa) - precyzują. 

Po raz pierwszy miasto zdecydowało się zagwarantować każdej z dzielnic taką samą kwotę, tj. po 150 000 zł. Co jeśli w głosowaniu na danej dzielnicy nie wygra żaden projekt? - Do realizacji zostanie skierowany wniosek opiewający na maksymalnie 150 000 zł, pod warunkiem, że taki został zgłoszony - wyjaśniają. 

Głosowanie rozpocznie się 25 września i potrwa do 10 października 2017 roku. Odbywa się w formie papierowej (osobiście) i elektronicznej. Wspierać będzie można jeden projekt mały i jeden duży. Warto pamiętać, że w tym roku do głosowania uprawnieni są wszyscy mieszkańcy Lublina - niezależnie od wieku. Osoby niepełnoletnie będą mogły to zrobić za zgodą rodziców lub opiekunów prawnych. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU