PARTNER PORTALU
  • BGK

Lubuskie ma projekt budżetu

  • PAP    16 grudnia 2010 - 11:17
Lubuskie ma projekt budżetu

Władze województwa lubuskiego przygotowały założenia budżetu na rok 2011 r. Planowane dochody województwa to ok. 369 mln zł, wydatki oszacowano na prawie 406,5 mln zł. Sesję budżetową sejmiku zaplanowano na 20 grudnia br.
Planowany deficyt budżetowy to ok. 37,6 mln zł. - Są to jednak tylko plany. W trakcie roku zobaczymy, czy będziemy potrzebować kredytu takiej wysokości - powiedziała marszałek województwa Elżbieta Polak.  

Skarbnik województwa Małgorzata Kuźniar uważa, że budżet nie jest zagrożony w kwestii realizacji wyznaczonych zadań. Według obecnych wyliczeń, zadłużenie będzie dość wysokie i wyniesie 58,8 proc. - Nie jest to jednak ostateczna kwota. Budżet jest bardzo elastyczny. Według szacunków zadłużenie na koniec roku nie powinno przekroczyć 50 proc. - tłumaczyła skarbnik.

Niemal 1/3 budżetu (31,2 proc.) władze regionu planują przeznaczyć na inwestycje. Zarząd województwa zakłada w nowym roku prowadzenie polityki, w której gospodarka będzie na pierwszym miejscu. Praktycznie połowa budżetu będzie przeznaczona na gospodarkę. Za priorytety uznano sprawy związane z lotniskiem w Babimoście i transportem kolejowym. Część środków ma zostać wydana na kontynuowanie inwestycji w ochronie zdrowia i edukacji.

Wicemarszałek Maciej Szykuła (odpowiedzialny z edukację, kulturę i sport oraz politykę społeczną) powiedział, że jeżeli chodzi o Europejski Fundusz Społeczny, region w perspektywie do 2013 r. ma jeszcze 40 proc. środków do wykorzystania.

Czytaj też:

Łódź się ubezpieczy, jak znajdzie sześć milionów

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.