PARTNER PORTALU
  • BGK

"Luksusowa" noc w izbie wytrzeźwień

  • PAP    20 grudnia 2012 - 06:55
"Luksusowa" noc w izbie wytrzeźwień

Nawet do 350 zł wzrośnie maksymalna opłata za pobyt w izbie wytrzeźwień. Obecnie rachunek za noc w takim przybytku nie może być wyższy niż 250 zł - informuje "Dziennik Polski".
W kwietniu Trybunał Konstytucyjny uznał, że minister zdrowia nie ma prawa w swoim rozporządzeniu określać maksymalnej stawki za pobyt w izbie wytrzeźwień. Dotychczasowe przepisy w zakresie maksymalnej stawki przestaną obowiązywać 16 stycznia przyszłego roku.

Senat - chcąc wykonać zalecenia TK - zaproponował wpisanie do ustawy maksymalnej opłaty za pobyt w izbie wytrzeźwień. W samym projekcie mowa jest o 300 zł, ale w uzasadnieniu do niej - już o 350 zł.

Jeśli Sejm zatwierdzi propozycję senatorów, samorządy będą mogły podnieść stosowane w swoich izbach opłaty, choć będą musiały uzasadnić to bardziej szczegółowo niż dotychczas.

W ustawie doprecyzowano, że w opłacie za pobyt w izbie mieszczą się udzielone świadczenia zdrowotne, podane produkty lecznicze oraz detoksykacja. Wystawiony rachunek trzeba będzie uregulować w ciągu 14 dni od doręczenia wezwania do zapłaty. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.