PARTNER PORTALU
  • BGK

MAC za wielką Zieloną Górą, ale czeka na uchwałę

  • AW    10 lipca 2014 - 16:35
MAC za wielką Zieloną Górą, ale czeka na uchwałę

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji zapewnia o swoim poparciu dla połączenia miasta i gminy Zielona Góra. Żeby jednak formalnościom stało się zadość radni gminy mają czas do 15 lipca na przedstawienie stosownej uchwały.
Stanisław Huskowski, sekretarz stanu w MAC w liście do przezydenta Zielonej Góry Janusza Kubickiego (list publikujemy w dziale multimedia) odniósł się do wniosku miasta i gminy Zielona Góra ws. połączenia. Zwrócił uwagę, że zabrakło w nim uchwały Rady Gminy Zielona Góra ws. wyrażenia opinii na temat połączenia.

Czytaj też: Połączenie miasta i gminy. Wojewoda lubuski na tak

Mimo to zespół do spraw ustrojowych komisji wspólnej rządu i samorządu terytorialnego zapoznał się ze sprawą. Także resort jest gotów na dalsze pozytywne procedowanie wniosku. Warunek jest taki, by wspomniana uchwała trafiła do lubuskiego wojewody do 15 lipca.

- Mając na względzie poparcie mieszkanców gminy Zielona Góra wyrażone w referendum dla połączenia obu gmin a także wskazane przez wnioskodawcę - Radę Miasta Zielona Góra, korzyści (...) tzw. "bonus ministerialny w wysokości 1000 mln zł", uniknięcie dwukrotnego przeprowadzania w krótkim czasie wyboró samorządowych, możliwość ubiegania się o środki unijne w nowej prespektywie, zasadnym pozostaje wparcie dążeń miasta Zielona Góra do połączeń z dniem 1 styczna 2015 r. - argumentuje sekretarz stanu MAC.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


Multimedia

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.