PARTNER PORTALU
 • BGK

Maciejewski: Najwyższa pora na gruntowne zmiany w finansach samorządów

 • AW    2 września 2016 - 10:50
Maciejewski: Najwyższa pora na gruntowne zmiany w finansach samorządów
- W wrześniu od razu bierzemy się do pracy - zapowiada Andrzej Maciejewski, przewodniczący sejmowej Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej. (fot. facebook.com/andrzej.maciejewski.54)

• - Finanse, finanse i jeszcze raz finanse - tym zajmie się sejmowa Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej w pierwszej kolejności po wakacyjnej przerwie.
• Jej przewodniczący, Andrzej Maciejewski zapowiada na październik debatę z przedstawicielami resortu finansów i rozwoju o nowych rozwiązaniach dla JST.
W poniedziałek (5 września), po wakacyjnej przerwie na 24. posiedzeniu zbierze się Sejm. Prace wznawiają też sejmowe komisje. Andrzej Maciejewski, przewodniczący Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej już zapowiada, że tej jesieni pracy będzie sporo.

Przed pierwszym posiedzeniem komisji sonduje w poszczególnych resortach, gdzie i jakie toczące się prace legislacyjne nad projektami, mają wpływ na finanse samorządów.

- Chodzi mi o sprawdzenie w pierwszej kolejności, jakie ustawy, przepisy obowiązują do końca tego roku, byśmy nie obudzili się przed świętami, że na szybko trzeba przygotować nowy dokument. Od razu bierzemy się do pracy - mówi Maciejewski.

Jak podkreśla, w ministerstwie finansów trwają wzmożone prace nad globalną reformą finansów państwa, które komisja będzie uważnie śledzić. – Finanse samorządów są częścią finansów państwa – komentuje.

Maciejewski zapowiada też, że w październiku zamierza zorganizować debatę o finansach samorządowych w Sejmie. Zostaną na nią zaproszeni m.in. przedstawiciele ministerstwa finansów i ministerstwa rozwoju.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (4)

 • PiS = PZPR, 2016-09-05 14:04:54

  czytając poniższe wypociny ... osłabia mnie
 • Chełmianin N, 2016-09-03 12:30:00

  SYSTEM UKŁADOWY! Zlikwidujcie widzimisię samorządu wojewódzkiego i rozliczcie porządnie urzędnika samo rządzącego, a środki przekazywać z pominięciem urzędu tego, gdyż w tym systemie, gminy są w roli żebrzącego. Priorytety ustalać w rządzie i skończyć udawanie, że wszech mądry marszałek - s...prawiedliwy panie i jak to pojmiecie, to zacznijcie błędu naprawianie, bo do tej pory, urzędnik decydował i kombinował. Morał: finanse pchają w metropolie i je rozwijają, a dalsze miasta i gminy zaściankiem pozostają  rozwiń
 • Samorządowiec, 2016-09-03 10:26:27

  Czy samorządy powinny już z drżeć z niepokojem o swoją przyszłość?