PARTNER PORTALU
  • BGK

Magistrat otwiera się na płacących kartą

  • ZWI    15 lipca 2013 - 19:19
Magistrat otwiera się na płacących kartą

Dobra wiadomość dla tych, którzy nie lubią nosić przy sobie pieniędzy. Już niedługo w Urzędzie Miasta Torunia będzie można płacić kartą. Prowizję od transakcji weźmie na siebie urząd. Mieszkańcy nie zostaną obarczeni żadną dodatkową opłatą.
- Coraz więcej osób woli korzystać z karty niż płacić gotówką. Potrzebę takiej formy płatności w urzędzie zgłaszali mieszkańcy na spotkaniach z prezydentem Torunia. Wychodzimy im naprzeciw  – mówi skarbnik miasta Magdalena Flisykowska-Kacprowicz.

Płacić kartą będzie można w 14 miejscach w urzędzie miasta – wszędzie tam, gdzie najczęściej dokonuje się płatności. Terminale będą w Wydziale Spraw Administracyjnych na ul. Batorego, Ewidencji i Rejestracji na Wałach gen. Sikorskiego, Gospodarki Komunalnej na ul. Legionów, Gospodarki Nieruchomościami przy ul. Grudziądzkiej oraz w Straży Miejskiej.

W urzędzie miasta trwa obecnie procedura wyboru firmy, która dostarczy terminale. Usługa będzie dostępna najpóźniej 1 września br. Do obsługi terminali zostanie przeszkolonych 30 pracowników. Co istotne, prowizję od transakcji weźmie na siebie urząd. Mieszkańcy nie zostaną obarczeni żadną dodatkową opłatą.

Szacuje się, że rocznie za pomocą kart będzie realizowanych ok. 14 tys. transakcji na kwotę 2,5 mln zł. Liczbę tę oszacowano na podstawie wpłat gotówkowych dokonywanych w kasach urzędu miasta.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.