PARTNER PORTALU
  • BGK

Majchrowski o Komisji Majątkowej

  • PAP    28 października 2010 - 17:38

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski wypowiedział się 27 października o projekcie nowelizacji ustawy o stosunkach państwo-Kościół, kończącym działalność Komisji Majątkowej.
"Uważam to rozwiązanie za bardzo słuszne. Sądzę, że tego typu rzeczy, które są sporne, powinny być rozstrzygane przed sądem. W tym przypadku są rzeczy sporne i niewątpliwie Kościół w wielu przypadkach ma rację, natomiast moje wątpliwości budził sposób rozstrzygania tego. Uważam, że sądy są najlepszym do tego miejscem.

Komisja Majątkowa do momentu, kiedy działała tak, jak była powołana, tzn. jako swego rodzaju komisja pojednawcza - kiedy strony siadały, uzgadniały między sobą i na tej podstawie komisja podejmowała decyzję - działała tak, jak potrzeba.

Natomiast kiedy przekształciła się w swego rodzaju sąd kapturowy, bez możliwości odwoławczych, i działała, biorąc pod uwagę interesy tylko jednej strony, to dla mnie było to nie do przyjęcia. Dlatego też zawsze mówiłem o konieczności drugiej instancji.

Uważam, że jeżeli te sprawy zostaną skierowane do sądu - będzie to najlepsza droga. Wszystkie sprawy należy wyjaśnić w ten sposób. Będzie to czyste, rzetelne, nikt nie będzie miał pretensji. Mało tego, uważam, że będzie to także z pożytkiem dla Kościoła, bo nie będzie pretekstu do tego, żeby później się odwoływać i żądać od Kościoła odszkodowania. Otrzymają to, co powinni otrzymać" - napisał w oświadczeniu Jacek Majchrowski

Czytaj też:

Schetyna o Komisji Majątkowej 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.