PARTNER PORTALU
  • BGK

Małopolska przeznaczy 1,2 mln zł na Krynicę

  • PAP    23 lutego 2010 - 17:26

1,2 mln zł wyłoży na organizację tegorocznego Międzynarodowego Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju samorząd województwa małopolskiego. Za pieniądze te region otrzyma status głównego partnera imprezy.
We wtorek umowę w tej sprawie podpisali przedstawiciele władz województwa małopolskiego oraz Fundacji Instytut Studiów Wschodnich, która jest organizatorem forum.

Na mocy umowy województwo zapłaci fundacji 1,2 mln zł brutto w zamian za usługi promocyjne w ciągu całego 2010 roku. Umowa przewiduje m.in. że zostanie opracowane Logo Partnerskie - uwzględniające połączenie symboliki województwa (logo, nazwa) z dopiskiem: "Główny Partner Forum Ekonomicznego" z logo Forum Ekonomicznego w taki sposób, by powstał integralny znak graficzny.

Nowym logiem będą firmowane wszystkie wydarzenia podejmowane przez fundację w związku z trzema forami: XX Forum Ekonomicznym w Krynicy-Zdroju, IV Forum Regionów w Muszynie oraz III Forum Inwestycyjnym w Tarnowie.

Na początku tego miesiąca podpisano umowę, na mocy której Międzynarodowe Forum Ekonomiczne przez najbliższe 10 lat będzie się odbywało w Krynicy-Zdroju.

W ciągu ostatnich miesięcy decydowało się, które miasto będzie organizatorem w najbliższych latach Forum Ekonomicznego, nazywanego "polskim Davos". W ostatecznej rozgrywce pozostała Krynica i Sopot.

Jak ocenił przewodniczący Rady Programowej Forum Ekonomicznego Zygmunt Berdychowski, o wyborze Małopolski zdecydowało, że była to wspólna oferta władz regionalnych oraz samorządów powiatowych i miejskich: Krynicy, Nowego Sącza, Muszyny, Tarnowa i Krakowa.

Zgodnie z umową województwo przeznaczy corocznie do 1,5 mln zł w zamian za przyznanie tytułu Głównego Partnera Forum Ekonomicznego. Ustalono też, że do przeprowadzenia modernizacji Pijalni Głównej, w której odbywają się obrady plenarne, zostanie powołana specjalna spółka z udziałem Skarbu Państwa. Porozumienie z resortem skarbu w tej sprawie ma zostać zawarte do końca listopada. Na czas remontu budynku ma zostać zabezpieczony zastępczy obiekt kongresowy.

W 2010 roku odbędzie się dwudziesta, jubileuszowa edycja Forum Ekonomicznego. W ostatniej, dziewiętnastej edycji w Krynicy brało w udział około 2 tysiące uczestników z 60 krajów. W 140 dyskusjach i panelach uczestniczyli wysocy rangą politycy, naukowcy i szefowie największych firm z Europy Środkowo-Wschodniej, głównie energetycznych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.