PARTNER PORTALU
  • BGK

Małopolska: W piątek ostatni dzień głosowania na projekty w Budżecie Obywatelskim

  • KDS    12 października 2017 - 18:51
Małopolska: W piątek ostatni dzień głosowania na projekty w Budżecie Obywatelskim
W piątek mija termin głosowania w drugiej edycji BO województwa małopolskiego (fot. malopolska.pl)

Do piątku - 13 października - mieszkańcy województwa małopolskiego mogą głosować na projekty zgłoszone w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Do podziału jest 8 mln zł.
• Mieszkańcy Małopolski, którzy chcą mieć wpływ na to, co dzieje się w ich okolicy, do piątku (13.10) mogą głosować na projekty zgłoszone w BO woj. małopolskiego. 

• Udział w głosowaniu może wziąć każdy mieszkaniec Małopolski, który skończył 16 lat. 

• Do rozdysponowania pomiędzy zwycięskie projekty jest aż 8 mln zł.

***** 

W sumie w drugiej edycji BO do realizacji zgłoszonych zostało 160 zadań. Najwięcej - bo aż 40 - zgłoszono projektów prospołecznych.

Mieszkańcy mają także do wyboru aż 36 zdań edukacyjnych oraz 34 kulturalne. Nieznacznie mniej zgłoszono inicjatyw sportowych (24) i turystycznych (12). 6 projektów dotyczy ekologii, natomiast 8 pozostałych innych dziedzin. Pełna lista wszystkich inicjatyw społecznych, na które można oddawać swoje głosy dostępna jest na stronie www.bo.malopolska.pl

- Rok temu Województwo Małopolskie jako pierwszy region w kraju ruszyło z budżetem obywatelskim na tak dużą skalę. Pierwsza edycja zakończyła się sukcesem – teraz trwa głosowanie w drugiej. Mieszkańcy mogą wybierać wśród aż 160 zadań – i jestem pewien, że każdy znajdzie tam projekt, z którym może się utożsamić – zachęca do głosowania Grzegorz Lipiec, który w zarządzie województwa odpowiada m.in. za kwestie budżetu obywatelskiego.

Głosowanie rozpoczęło się 25 września, zakończy 13 października. Mieszkańcy regionu mogą oddać tylko jeden głos, wybierając spośród wszystkich zadań małych (czyli o zasięgu całego powiatu) i dużych (o zasięgu subregionu). Ważna uwaga – głosować można tylko na zadanie z subregionu, w którym się mieszka. 

Głosować można przez internet (na stronie www.bo.malopolska.pl), na kartach do głosowania (urny są dostępne w 15 lokalizacjach na terenie całej Małopolski m. in. krakowskich oddziałach urzędu marszałkowskiego oraz w jego agendach w Tarnowie, Nowym Sączu i Oświęcimiu czy Nowym Targu, a także za pośrednictwem poczty (przesyłając kartę na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, ul. Racławicka 56, 30-017 Kraków; koniecznie z dopiskiem: „Budżet Obywatelski”).

Wykaz punktów, w których można oddać głos

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego - do godz. 16:

Kraków, ul. Basztowa 22
Kraków, ul. Racławicka 56
Kraków, os. Teatralne 4a
Kraków, ul. Wielicka 72
Agendy Zamiejscowe - do godz. 16:

Tarnów, al. Solidarności 5-9
Nowy Sącz, ul. Jagiellońska 52
Nowy Targ, al. 1000-lecia 35
Oświęcim, ul. Jędrzeja Śniadeckiego 21

Urzędy:

Urząd Gminy i Miasta Miechów ul. Henryka Sienkiewicza 25 - do godz. 15
Urząd Miasta i Gminy Olkusz Rynek 1 - do godz. 15
Urząd Miasta i Gminy Brzesko ul. Bartosza Głowackiego 51 - do godz. 15.30
Urząd Miasta i Gminy w Myślenicach ul. Rynek 8/9 - do godz. 15.30
Urząd Miasta Zakopane ul. Tadeusza Kościuszki 13 - do godz. 14
Urząd Miejski w Gorlicach Rynek 2 - do godz. 15.30
Urząd Miejski w Wadowicach Plac Jana Pawła II 23 - do godz. 15. 

Wyniki głosowania oraz inicjatywy, które dzięki uznaniu mieszkańców zostaną zrealizowane poznamy najpóźniej 30 listopada.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.