Małopolski powiat zapłaci miliony za siedzibę DPS-u

• Władze powiatu tarnowskiego prowadzą negocjacje z właścicielami nieruchomości, w których znajdują się obecnie domy pomocy społecznej.
•  Udało się osiągnąć porozumienie w sprawie DPS w Karwodrzy. Teraz pozostaje dogadać się też w sprawie DPS w Stróżach. 
• Powiat jest skłonny wyłożyć w sumie 4 mln zł na ich odkupienie.
Małopolski powiat zapłaci miliony za siedzibę DPS-u
W przypadku DPS-u w Karwodrzy negocjacje zakończyły się sukcesem. (fot. : pixabay.com).

Jest porozumienie między powiatem tarnowskim, a spadkobierczynią byłego dworu i okalającego go parku, w którym mieści się obecnie DPS w Karwodrzy. Powiat odkupi od niej cały kompleks za 2 mln zł. To dwa razy mniej aniżeli oczekiwała ona na początku negocjacji. 

Władze powiatu prowadzą także negocjacje z  spadkobierczyniami zabudowań dworskich w Stróżach koło Zakliczyna, w których mieści się kolejny DPS. Powiat gotów jest także tutaj wyłożyć 2 mln zł na odkupienie kompleksu. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Plagą polskiej publicystyki jest używanie nieobjaśnionych skrótów w rodzaju DPS. Jest to po prostu brak kultury, gdy autor uważa, że jeśli jemu pełna nazwa nie jest potrzebna, to nie ma też wynikającego z prostej uprzejmości obowiązku podania czytelnikom pełnej nazwy. Rozumowanie: "jeśli ktoś c...hce wiedzieć, może sobie poszukać w internecie" to po prostu brak odpowiedzialności i kultury. rozwiń

Stach Głąbiński, 2016-07-12 11:29:07 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU