PARTNER PORTALU
  • BGK

Małopolskie: Dofinansowanie w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich

  • PAP/EM    3 kwietnia 2017 - 15:18
Małopolskie: Dofinansowanie w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich
W ramach programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich (FIO) - Małopolska Lokalnie zostanie rozdzielonych prawie 700 tys. zł (fot. malopolska.pl)

Od poniedziałku "młode" organizacje pozarządowe i lokalne grupy nieformalne działające w Małopolsce mogą się starać o 5 tys. zł dofinansowania.
Jak przypomniała koordynatorka projektu "Mam FIOła na Małopolskę" Agnieszka Węgrzyn, pierwsza - trzyletnia - edycja programu trwała od 2014 r. W tym czasie przeprowadzono trzy konkursy, wydano około 2,5 mln zł.

"Wspieraliśmy bardzo różne projekty, na przykład karmienie piersią przez młode mamy, organizację imprez biegowych, zakup sprzętu (dla organizacji pozarządowym) czy tworzenie stron internetowych. Na terenie Krakowa odbywały się np. pikniki sąsiedzkie" - powiedział Węgrzyn.

Dodała, że do 4 maja można składać wnioski. Projekty mają być realizowane od początku lipca do 30 listopada. Potem organizacje będą mieć miesiąc na rozliczenie otrzymanego wsparcia.

Fundusze na projekt "FIO - Małopolska lokalnie" przekazało Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej. Projekt jest jednym z kilkunastu regionalnych programów regrantingowych, które realizowane są w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich (FIO) zarządzanego przez MRPiPS.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.