PARTNER PORTALU
  • BGK

Małopolskie gminy otrzymają dofinansowanie na organizację lekcji nauki jazdy na nartach i snowboardzie

  • AT    5 stycznia 2015 - 09:32
Małopolskie gminy otrzymają dofinansowanie na organizację lekcji nauki jazdy na nartach i snowboardzie

fot. malopolskie.pl

42 małopolskie gminy otrzymają wsparcie na organizację lekcji nauki jazdy na nartach i snowboardzie dla uczniów szkół podstawowych.
Na ten cel w ramach programu "Jeżdżę z głową" Województwo Małopolskie przeznaczy w roku 2015 prawie 600 tys. zł. Najwięcej pieniędzy trafi do gmin w powiatach nowotarskim i limanowskim.

– Zainteresowanie programem „Jeżdżę z głową” było bardzo duże. Wnioski zgłosiły 42 gminy, które otrzymają dofinansowanie. Województwo pokrywa 40 proc. kosztów szkolenia organizowanego dla młodych narciarzy i snowboardzistów, 60 proc. to wkład gminy – mówi Leszek Zegzda, członek zarządu województwa odpowiedzialny za sport.

Radni zadecydowali, że w 2015 roku na realizację programu przeznaczonych zostanie 599 730 zł. Wsparciem objęte zostały wszystkie gminy, które wyraziły chęć udziału w projekcie i złożyły w terminie odpowiedni wniosek. Najwięcej, bo ponad 46 tys. zł, otrzyma miasto Nowy Targ. Cieszyć mogą się również uczniowie z Limanowej, Krakowa, gminy Wieprz, Mszana Dolna i Czarny Dunajec – do każdego z tych miejsc wpłynie powyżej 30 tys. zł.

Czytaj też: Inwestorzy chcą budować ośrodki narciarskie w polskich miastach

Całościowo na największe dofinansowanie liczyć może powiat nowotarski – tam na naukę jazdy wydanych zostanie z budżetu województwa prawie 150 tys. zł oraz powiat limanowski – prawie 109 tys. zł.

Program „Jeżdżę z głową” realizowany jest od 2012 roku i kierowany do uczniów III i IV klas szkół podstawowych. To inicjatywa, której celem jest organizowanie lekcji nauki jazdy na nartach i snowboardzie, dbanie o bezpieczeństwo na stoku oraz promocja zdrowego stylu wśród młodych Małopolan. Dodatkowo program wspiera rozwój regionu jako miejsca przyjaznego rekreacji i uprawianiu sportów zimowych.

Zobacz listę wszystkich gmin, które otrzymają dofinansowanie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.