PARTNER PORTALU
  • BGK

Małopolskie zaciskanie pasa

  • JL    26 października 2010 - 10:49
Małopolskie zaciskanie pasa

Radni Małopolski zmienili budżet województwa oraz w wieloletni program inwestycyjny. Dzięki temu uda się zredukować deficyt budżetowy. Przyjęli też rezolucję w sprawie Lasów Państwowych.
Sejmik skorygował w dół dochody budżetu województwa o prawie 10 mln zł. Ograniczył wydatki o ponad 89 mln zł. Dzięki tym zmianom deficyt został zmniejszony ponad 79 mln zł.

Korekta wieloletniego planu inwestycyjnego była konieczna ze względu na to, że budżet województwa został zmniejszony o ponad 5,6 mln zł.

– Zmiana nie jest łatwa, bo dotyczy niezbędnych i ważnych inwestycji – mówi marszałek Marek Nawara.

Oszczędności dotkną m.in. przebudowę połączenia lotniska w Balicach z południową obwodnicą Krakowa, rozbudowę Muzeum Lotnictwa Polskiego oraz modernizację siedziby Mościckiego Centrum Kultury w Tarnowie.

Sejmik przyjął także rezolucję w sprawie obrony lasów państwowych. Zwraca się w niej z z apelem do rządu, aby nie zmieniał statusu lasów, w tym systemu ich finansowania. Zdaniem sejmiku zmiany spowodują znaczne zmniejszenie dotychczasowych przychodów lasów państwowych. Uniemożliwi to prowadzenie właściwej gospodarki leśnej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.