PARTNER PORTALU
  • BGK

Małopolskie zaciskanie pasa

  • JL    26 października 2010 - 10:49
Małopolskie zaciskanie pasa

Radni Małopolski zmienili budżet województwa oraz w wieloletni program inwestycyjny. Dzięki temu uda się zredukować deficyt budżetowy. Przyjęli też rezolucję w sprawie Lasów Państwowych.
Sejmik skorygował w dół dochody budżetu województwa o prawie 10 mln zł. Ograniczył wydatki o ponad 89 mln zł. Dzięki tym zmianom deficyt został zmniejszony ponad 79 mln zł.

Korekta wieloletniego planu inwestycyjnego była konieczna ze względu na to, że budżet województwa został zmniejszony o ponad 5,6 mln zł.

– Zmiana nie jest łatwa, bo dotyczy niezbędnych i ważnych inwestycji – mówi marszałek Marek Nawara.

Oszczędności dotkną m.in. przebudowę połączenia lotniska w Balicach z południową obwodnicą Krakowa, rozbudowę Muzeum Lotnictwa Polskiego oraz modernizację siedziby Mościckiego Centrum Kultury w Tarnowie.

Sejmik przyjął także rezolucję w sprawie obrony lasów państwowych. Zwraca się w niej z z apelem do rządu, aby nie zmieniał statusu lasów, w tym systemu ich finansowania. Zdaniem sejmiku zmiany spowodują znaczne zmniejszenie dotychczasowych przychodów lasów państwowych. Uniemożliwi to prowadzenie właściwej gospodarki leśnej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.