PARTNER PORTALU
  • BGK

Marszałek dostał od miasta działkę za 1 zł

  • AW    23 listopada 2012 - 17:30
Marszałek dostał od miasta działkę za 1 zł

Miasto Szczecin zbyło na rzecz województwa zachodniopomorskiego nieruchomość u zbiegu ulic ul. Teofila Starzyńskiego i Zygmunta Starego. Akt notarialny w tej sprawie został podpisany w piątek.
Jak podaje szczeciński magistrat, zbywana nieruchomość jest własnością Skarbu Państwa. Zgodę na jej sprzedaż wyraził wojewoda zachodniopomorski.

- Wcześniej znajdował się tam tajny schron - miejsce czasowego ukrycia i pracy urzędników ZUW na wypadek zagrożenia bezpieczeństwa państwa - mówi Marcin Zydorowicz, wojewoda zachodniopomorski - Powstał w latach 80-tych, zlikwidowaliśmy go w połowie tego roku.

Działka o powierzchni 8284 m² położona jest w Szczecinie przy ul. Teofila Starzyńskiego i Zygmunta Starego w ścisłym centrum miasta, w sąsiedztwie ważnych obiektów użyteczności publicznej. Bezpośrednio w jej pobliżu są Komenda Wojewódzka Policji, budujące się obecnie Filharmonia Szczecińska oraz Muzeum Przełomów nieco dalej znajdują się Sąd Okręgowy i Urząd Wojewódzki.

Akt notarialny podpisali członkowie zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Anna Mieczkowska i Jan Krawczuk oraz zastępca prezydenta Szczecina Mariusz Kądziołka.

Sprzedaż nieruchomości nastąpiła po cenie obniżonej do 1 zł. Takie zbycie umożliwiają przepisy ustawy o gospodarce nieruchomościami. Zgodnie z nimi nieruchomości stanowiące przedmiot własności Skarbu Państwa mogą być sprzedawane jednostkom samorządu terytorialnego za cenę niższą niż wartość rynkowa tej nieruchomości. Warunkiem jest przeznaczenie jej na cele publiczne - budowę i utrzymanie pomieszczeń urzędu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • czytacz, 2012-11-23 23:19:18

    Jaki marszałek? zwariowali ...
  • Przezorny zawsze zabezpie, 2012-11-23 20:30:15

    Na różne sytuacje natury militarnej będą zabezpieczeni urzędnicy Marszałka wydając na ten cel jedynie 1 zł...