PARTNER PORTALU
  • BGK

Marszałek ma chrapkę na uzdrowisko

  • PAP/Gazeta Polska Codzienna    27 kwietnia 2012 - 06:58
Marszałek ma chrapkę na uzdrowisko

Ministerstwo Skarbu chce zmienić prawo, aby sprzedać uzdrowisko w Busku-Zdroju.
Jak przypomina "Gazeta Polska Codziennie" uzdrowisko w Busku-Zdroju istnieje od 175 lat. Obecnie obiekt uznany jest za dobro narodowe i znajduje się na liście uzdrowisk wyłączonych z prywatyzacji. Jak się okazuje, Ministerstwo Skarbu chce to zmienić.

Czytaj też:Komunalizacja zamiast prywatyzacji uzdrowiska?

W ubiegłym tygodniu resort ten wysłał do Ministerstwa Zdrowia prośbę o opinię na temat planowanej prywatyzacji. Jeśli będzie pozytywna, sprzedaż kurortu stanie się możliwa.

"Plan prywatyzacji na lata 2012-2013 zakłada sprywatyzowanie Uzdrowiska Busko-Zdrój SA pod warunkiem zmiany właściwych przepisów prawa" - poinformowała Magdalena Kobos, rzecznik Ministerstwa Skarbu.

Po zapowiedziach prywatyzacji uzdrowiska w lokalnym środowisku zawrzało. Marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas (oceń działania marszałka) uważa, iż uzdrowisko powinno zostać przejęte przez samorząd województwa.

"Uzdrowisko w Busku-Zdroju jest mocno niedoinwestowane. Nie wiem, czy ładowanie pieniędzy województwa w ten ośrodek byłoby zasadne" - uważa Artur Gierada, poseł PO.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.