PARTNER PORTALU
  • BGK

Marszałek przejął spółkę hotelarską

  • GK    17 sierpnia 2012 - 20:16
Marszałek przejął spółkę hotelarską

Minister skarbu państwa przekazał samorządowi województwa małopolskiego Przedsiębiorstwo Usług Hotelarskich i Turystycznych w Krakowie.
Umowę nieodpłatnego zbycia udziałów spółki przez resort skarbu podpisali minister skarbu państwa Mikołaj Budzanowski, marszałek Marek Sowa oraz członek zarządu Jacek Krupa. Oznacza to, że województwo stało się jedynym właścicielem spółki o kapitale zakładowym wynoszącym 14 tys. zł.

Umowę podpisano na mocy decyzji ministra skarbu o przekazaniu województwu 280.000 udziałów o wartości 50 zł każdy i łącznej wartości nominalnej 14.000.000,00 zł w spółce. Wcześniej zgodę na nabycie udziałów wyraził małopolski sejmik.

Przypomnijmy, że spółka jest użytkownikiem wieczystym nieruchomości położonych w Krakowie, Krościenku, Łuczycach i Zakopanem. Przekazane mienie będzie służyło realizacji polityki rozwoju regionu zapisanej w Strategii Rozwoju Województwa Małopolskiego na lata 2011-2020 oraz Małopolskim Programie Operacyjnym na lata 2007-2013.

Spółka PUHiT działa w obszarze świadczenia usług hotelarskich, prowadzenia obiektów noclegowych, turystyki i miejsc krótkotrwałego zakwaterowania, prowadzenia restauracji i placówek gastronomicznych oraz działalności związanej z turystyką i wynajmem nieruchomości.

Jak informuje małopolski urząd marszałkowski, plany dotyczące rozwoju spółki przedstawi jej zarząd wraz z nowym właścicielem – województwem małopolskim – po zapoznaniu się z jej aktualną sytuacją.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.