PARTNER PORTALU
  • BGK

Marszałek rozdaje stypendia

  • GK    27 listopada 2012 - 12:52
Marszałek rozdaje stypendia

250 uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z regionu kujawsko-pomorskiego otrzyma w tym roku stypendia marszałka województwa.
Program „Zdolni na start" uruchomiono dzięki wsparciu funduszy unijnych.

„Program stypendialny Zdolni na start stworzyliśmy z myślą o uczniach, którzy dobrze radzą sobie w nauce. Dodatkowe środki finansowe będą mogli wykorzystać między innymi na rozwój naukowych zainteresowań" - podkreślił we wtorek Piotr Całbecki, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego.

Urząd marszałkowski realizuje projekt stypendialny w ramach programu operacyjnego kapitał ludzki. 250 uczniów z regionu kujawsko-pomorskiego otrzyma dzięki temu stypendia w wysokości 380 złotych brutto miesięcznie, przyznane na okres 12 miesięcy.

Stypendia mogli otrzymać uczniowie, którzy uczą się w gimnazjach lub szkołach ponadgimnazjalnych na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, mają dobre wyniki w nauce, uczestniczą w konkursach i olimpiadach lub przygotowali pracę naukową. Kryterium był także przeciętny dochód rodziny ucznia, który w przeliczeniu na jedną osobę nie mógł przekroczyć 1008 złotych (w przypadku uczniów niepełnosprawnych 1166 złotych).

„Stypendyści są zobowiązani do realizacji, opracowanych wspólnie z opiekunami dydaktycznymi, indywidualnych planów rozwoju edukacyjnego. Ich opiekunowie otrzymają za wspieranie stypendysty. dodatkowe wynagrodzenie - 90 złotych miesięcznie" - dodał marszałek.

Uroczystości wręczenia umów stypendialnych odbędą się w najbliższych dniach, w pięciu największych miastach regionu: Bydgoszczy, Toruniu, Włocławku, Grudziądzu i Inowrocławiu.

W toruńskiej gali wezmą udział uczniowie z całego regionu, którzy w trakcie oceny wniosków stypendialnych otrzymali największą ilość punktów. W ubiegłym roku szkolnym (2011/2012), w ramach projektu „Zdolni na start", wsparcie otrzymało 260 uzdolnionych uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych uczniów z regionu. Rok wcześniej (2010) Urząd Marszałkowski rozdysponował 371 stypendiów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.