PARTNER PORTALU
  • BGK

Marszałek wspiera gminne OSP

  • PAP    10 lipca 2012 - 17:53

300 tys. zł z budżetu samorządu województwa łódzkiego otrzyma 20 gmin z przeznaczeniem na wyposażenie miejscowych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. W ciągu ostatnich czterech lat z kasy samorządu województwa jednostki OSP otrzymały w sumie ponad milion zł.
Umowy z przedstawicielami 20 gmin na dofinansowanie Ochotniczych Straży Pożarnych podpisał we wtorek w Lutomiersku marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień.

"Wyposażanie strażaków daje nam dużą satysfakcję, ale i poczucie, iż wypełniamy w ten sposób wolę mieszkańców, dla których poczucie bezpieczeństwa jest istotne" - mówił Stępień.

Gminy otrzymają różne kwoty dofinansowania - od 7 do 23 tys. zł.

Według przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego wielkość udzielonej pomocy zróżnicowana jest w zależności m.in. od stopnia zagrożenia danej gminy, ilości i częstotliwości interwencji OSP oraz określonych potrzeb sprzętowych. Największe wsparcie otrzymała gmina Krośniewice.

Jest to już czwarte dofinansowanie z kasy samorządu województwa łódzkiego dla jednostek OSP w regionie. W latach 2009-2011 do 28 gmin trafiło w sumie 750 tys. zł.

Za te pieniądze lokalne samorządy kupiły dla strażaków-ochotników m.in. pompy szlamowe, aparaty powietrzne, zestawy do ratownictwa drogowego, rozpieracze hydrauliczne, motopompy, defibrylatory, pilarki spalinowe czy radiotelefony.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.