PARTNER PORTALU
  • BGK

Marszałek wspiera gminne OSP

  • PAP    10 lipca 2012 - 17:53

300 tys. zł z budżetu samorządu województwa łódzkiego otrzyma 20 gmin z przeznaczeniem na wyposażenie miejscowych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. W ciągu ostatnich czterech lat z kasy samorządu województwa jednostki OSP otrzymały w sumie ponad milion zł.
Umowy z przedstawicielami 20 gmin na dofinansowanie Ochotniczych Straży Pożarnych podpisał we wtorek w Lutomiersku marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień.

"Wyposażanie strażaków daje nam dużą satysfakcję, ale i poczucie, iż wypełniamy w ten sposób wolę mieszkańców, dla których poczucie bezpieczeństwa jest istotne" - mówił Stępień.

Gminy otrzymają różne kwoty dofinansowania - od 7 do 23 tys. zł.

Według przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego wielkość udzielonej pomocy zróżnicowana jest w zależności m.in. od stopnia zagrożenia danej gminy, ilości i częstotliwości interwencji OSP oraz określonych potrzeb sprzętowych. Największe wsparcie otrzymała gmina Krośniewice.

Jest to już czwarte dofinansowanie z kasy samorządu województwa łódzkiego dla jednostek OSP w regionie. W latach 2009-2011 do 28 gmin trafiło w sumie 750 tys. zł.

Za te pieniądze lokalne samorządy kupiły dla strażaków-ochotników m.in. pompy szlamowe, aparaty powietrzne, zestawy do ratownictwa drogowego, rozpieracze hydrauliczne, motopompy, defibrylatory, pilarki spalinowe czy radiotelefony.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.