PARTNER PORTALU
  • BGK

Marszałkowskim okiem na przejęte uzdrowiska

  • ZWI    18 kwietnia 2013 - 18:33
Marszałkowskim okiem na przejęte uzdrowiska

O rozwoju bazy uzdrowiskowej, modernizacji i potencjale nowego nabytku rozmawiali z pracownikami uzdrowiska Szczawno-Jedlina marszałek Rafał Jurkowlaniec oraz członek zarządu Jerzy Tutaj.
Uzdrowiska Lądek-Długopole oraz Szczawno-Jedlina trafiły w ręce samorządu województwa. Zostały nieodpłatnie przejęte od Skarbu Państwa.

Czytaj też: Uzdrowiska w rękach dolnośląskiego samorządu

Jak podaje urząd marszałkowski, co roku uzdrowiska odwiedza ok. 30 tysięcy kuracjuszy, a udziały w nich są warte ponad 22 mln zł. Od 12 kwietnia oficjalnym właścicielem zespołów uzdrowisk jest Województwo Dolnośląskie. Zanim doszło do przejęcia, samorząd dokładnie przeanalizował i ocenił sytuację spółek.

W trakcie dzisiejszego spotkania z pracownikami uzdrowiska Szczawno-Jedlina, marszałek Rafał Jurkowlaniec podkreślił, że zależy mu na tym aby spółki, w niełatwych warunkach funkcjonowania, nie tylko przetrwały ale i rozwijały się oferując stabilne miejsca pracy i świetną bazę turystyczno-uzdrowiskową. Aby tak się stało potrzebne są inwestycje i ścisła współpraca z samorządami lokalnymi.

Uzdrowiska powinny być bardziej atrakcyjne dla klientów komercyjnych. Warto pamiętać też o konieczności dostosowania tych obiektów do wymagań prawa i oczekiwań NFZ-u i ZUS-u.

Marszałek przekonywał pracowników, że jako nowy właściciel będzie się starał pomóc uzdrowiskom w pozyskiwaniu środków na inwestycje. Część z nich zostanie zabezpieczona w budżecie województwa, ale niezbędne jest podjęcie starań o maksimum środków zewnętrznych m.in. z Unii Europejskiej.

Przejęcie przez samorząd województwa uzdrowisk wpisuje się w zapisy Strategii Rozwoju Województwa Dolnośląskiego do 2020 r., gdzie uzdrowiska i rozwój turystyki uzdrowiskowej wymieniane są wśród kluczowych obszarów, na których powinny się koncentrować działania zmierzające do rozwoju regionu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: